ریمکس

فوت کوزه گری تغییر مسیر و جابجایی بین خطوط

عصر خودرو- سرهنگ صالحی درخصوص رادار هشدار خروج از خط توضیحاتی داد.

فوت کوزه گری تغییر مسیر و جابجایی بین خطوط
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ سرهنگ فائزه صالحی درخصوص رادار هشدار خروج از خط گفت: اگر راننده ای قصد جابجایی خط و یا تغییر مسیر را داشته باشد ، این حرکت و این عمل نباید به یکباره و با سرعت انجام شود

  کارشناس پلیس راهور تهران تصریح کرد: بهترین روش این است که حرکت به صورت مورب و با زاویه ای کم انجام شود .

  سرهنگ صالحی افزود : در ابتدا رانندگان می باست با زدن راهنمای سمتی که می خواهد بدان جهت تغییر مسیر دهند رانندگان را از اینکار مطلع و هر لحظه با نیم نگاهی به آیینه ها و نگاه به طرفین و وقتی که از نبود خطر مطلع گردید حرکت خود را با زاویه کم و با سرعت مناسب که حرکت بقیه خودروها که در آن مسیر هستند را مختل نکند یک تغییر مسیر ایمن را انجام دهد .

  وی بیان کرد: در دنیا تجهیزاتی وجود دارد به نام ( (l . d . w که تعبیر فارسی آن برابر است با رادار هشدار خروج از خط ، که این رادار در خودروهای به روز دنیا و در برخی خودروها در جلو ودر برخی در عقب با زاویه مثلث بر جاده نصب است .

  وی گفت : این سیستم راننده را از تغییر خط هایی که به صورت خطرناک و مارپیچ روی می دهد آگاه می کند و به او هشدار می دهد و این هشدارها به صورت نوشتاری روی کیلومتر شمار و یا به صورت صوتی از وسیله نقلیه پخش می شود که کمک بسیار زیادی را به راننده در جهت جلوگیری از تصادفات بویژه در هنگام شب و خستگی و خواب آلودگی می نماید و اگر راننده بخواهد خستگی و خواب آلودگی داشته باشد این سیستم به وی هشدار می دهد .

  برچسب ها
  کرمان موتور