ریمکس

دبیر انجمن خودروسازان مطرح کرد:

تک نرخی شدن خودرو با استمرار عرضه ها در بورس کالا

عصر خودرو- دبیر انجمن خودروسازان می‌گوید: عرضه خودروها در بورس کالا، زمینه خروج خودروسازان از زیان را فراهم می‌کند و سبب تعدیل قیمت‌های کاذب در بازار میشود. وی اضافه کرد: قیمت‌گذاری خودرو در بورس به‌تدریج به واقعی شدن قیمت‌ها و تک‌نرخی شدن خودرو خواهد انجامید و کم‌کم خودروسازان باید به فکر ارائه طرح‌های تشویقی برای فروش محصولاتشان باشند.

تک نرخی شدن خودرو با استمرار عرضه ها در بورس کالا
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان اظهار کرد: آمارها نشان‌دهنده آن است که ایران‌خودرو و سایپا از ابتدای امسال تاکنون هر یک 5 هزار میلیارد تومان زیان داده‌اند و برای رفع این مشکل، بارها فروش خودرو با نرخ حاشیه بازار را پیشنهاد کردیم که تجربه موفق آن در دهه 70 نیز وجود داشته است.

  نعمت‌بخش ادامه داد: نتیجه قیمت‌گذاری دستوری، توزیع سالانه بیش از 100‌ هزار میلیارد تومان رانت که ناشی از تفاوت قیمت بازار و کارخانه‌ خودروهاست.

  وی گفت: همچنین بررسی‌ها نشان داده بین 80 تا 85‌ درصد افرادی که در قرعه‌کشی‌ها شرکت می‌کنند، به قصد کسب سود آن وارد می‌شوند.

  وی تاکید کرد: تداوم عرضه‌ها در بورس سبب خواهد شد خودروسازان به ‌تدریج از زیان خارج شوند.

  نعمت‌بخش تصریح کرد: در این صورت، خودروسازان می‌توانند مطالبات قطعه‌سازان را پرداخت و مطالبه کیفیت بالاتر نیز داشته باشند.

  وی اضافه کرد: قیمت‌گذاری خودرو در بورس به‌تدریج به واقعی شدن قیمت‌ها و تک‌نرخی شدن خودرو خواهد انجامید و کم‌کم خودروسازان باید به فکر ارائه طرح‌های تشویقی برای فروش محصولاتشان باشند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط