فونیکسریمکس

فروش ۲.۰۵ میلیون خودروی مرسدس بنز در سال ۲۰۲۲

عصر خودرو- شرکت خودروسازی مرسدس بنز اعلام کرد که مرسدس بنز ۲.۰۵ میلیون خودروی سواری در سال ۲۰۲۲ تحویل داده است که نسبت به سال قبل یک درصد کاهش داشته زیرا این خودروساز تأثیر اقدامات و تنگناهای کووید- ۱۹ را احساس کرده است.

فروش ۲.۰۵ میلیون خودروی مرسدس بنز در سال ۲۰۲۲
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، فروش سه ماهه چهارم با کاهش تنگناهای لجستیکی و زنجیره تامین، 17 درصد افزایش یافت و فروش خودروهای الکتریکی با رشد 124 درصدی در طول سال به 117 هزار و 800 دستگاه رسید.

  تقاضا برای خودروهای لوکس مایباخ این خودروساز قوی بود، به طوری که فروش سال 2022 نسبت به سال گذشته 37 درصد افزایش داشت که ناشی از فروش بالاتر در چین، ژاپن، کره و خاورمیانه بود.

  بر اساس داده‌های روز سه‌شنبه، تنها منطقه کلیدی که شاهد کاهش فروش نسبت به سال گذشته بود، چین بود که یک درصد کاهش داشت. اروپا و آمریکای شمالی به ترتیب یک و سه درصد رشد داشته‌اند، در حالی که بقیه جهان شاهد کاهش 27 درصدی فروش بوده‌اند که عمدتاً به دلیل تعلیق فعالیت خودروسازان در روسیه به علت جنگ اوکراین بوده است.

  بر اساس گزارش رویترز، این خودروساز اعلام کرد که خودروهای سطح پایین، 10 درصد کاهش فروش داشته‌اند که عمدتاً به دلیل تنگناهای زنجیره تامین بوده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور