فونیکسریمکس

بررسی قیمت خودروها در دهمین ماه از سال نشان می دهد

کاهش قیمت برخی خودروها نسبت به نیمه دی ماه

عصر خودرو- بررسی بازار خودرو در یک ماهه دی ماه نشان می‌دهد که قیمت برخی از محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو و تنها خودروی شاهین سایپا در آخرین روز دی ماه ( ۲۸ دی ماه) نسبت به نیمه‌های دی ماه، کاهش را تجربه‌ کرده‌اند؛ روند صعودی قیمت‌ها در بازار که از آذر ماه آغاز شد تا نیمه دی ماه آن چنان تند شد که در پایان دی که قیمت‌ها کمی کاهش پیدا کرده، همچنان بالاتر از قیمت‌ها در ابتدای دی ماه است.

کاهش قیمت برخی خودروها نسبت به نیمه دی ماه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، بررسی قیمت خودروها در آخرین معاملات رسمی دی ماه و مقایسه آن با قیمت‌ها در 10 دی ماه، نیمه دی ماه (17 دی) و پایان دی (چهارشنبه 28 دی)، نشان می‌دهد که قیمت برخی خودروها نسبت به نیمه دی ماه کاهش یافته است، اما آنقدر شیب افزایش قیمت‌ها که از آذر ماه آغاز شد، تند پیش آمد که حال، کمی از اوج فاصله گرفته، همچنان نسبت به ابتدای دی ماه، افزایشی است.

  در محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو، سمند LX که در نخستین روز دی ماه، 455 میلیون تومان قیمت داشت، در 10 دی ماه به 470 میلیون تومان افزایش یافت اما در نیمه دی ماه به 465 میلیون تومان بازگشت و این روند کاهش را تا پایان ماه ادامه داد و دی ماه را با قیمت 450 میلیون تومان تمام کرد.

  پژو 207 دنده‌ای نیز در ابتدای ماه، 540 میلیون تومان در 10 دی ماه به 570 و سپس در نیمه دی به 565 رسید اما در روز 28 دی ماه 545 میلیون تومان معامله شد؛ مدل اتوماتیک آن هم دی ماه با بهای 700 میلیون تومان آغاز شد در 10 دی ماه 725 میلیون تومان شد، در نیمه دی تا 680 میلیون تومان پایین آمد و در پایان ماه 660 میلیون تومان را ثبت کرد.

  در ابتدای دی راناپلاس 425 میلیون تومان و تارا 590 میلیون تومان قیمت داشتند، این دو محصول ایران‌خودرو در 10 دی ماه هم به ترتیب تا 455 میلیون تومان (راناپلاس) و 650 میلیون تومان (تارا) صعود کردند اما تا 17 دی ماه راناپلاس ثابت ماند اما تارا مجدد عقب‌گرد قیمتی داشت و به 620 میلیون تومان هم رسید؛ این دو محصول دی ماه را با قیمت‌هایی معادل 440 و 610 میلیون تومان به پایان رساندند.

  دیگر محصولات ایران‌خودرو اگر چه در نیمه دی نسبت به ابتدای ماه، کاهش قیمت داشته‌اند اما مجدد در پایان ماه افزایشی ثبت شده‌اند.

  در محصولات گروه خودروسازی سایپا نیز تنها قیمت شاهین است که کمی ارزان‌تر البته نسبت به نیمه دی ماه، شده است. این خودرو در ابتدای ماه 495 میلیون تومان، در 10 دی ماه 454 میلیون تومان، در نیمه دی 520 میلیون تومان و در پایان دی ماه 510 میلیون تومان تعیین قیمت  شده است.

  مقایسه قیمت‌ خودروهای پرتیراژ در پایان، نیمه، 10 و ابتدای دی ماه به شرح زیر است:

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۲۸
    • خودرو امروز ۶۲۷
    • خودرو امروز ۶۲۶
    • خودرو امروز ۶۲۵
    • خودرو امروز ۶۲۴
    • خودرو امروز ۶۲۳
    • خودرو امروز ۶۲۲
    • خودرو امروز ۶۲۱
    • خودرو امروز ۶۲۰
    آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار