فونیکسریمکس

برنامه فورد و جی‌ام برای کاهش هزینه

عصر خودرو-جنرال موتورز و فورد باید سرمایه‌گذاران را متقاعد کنند که با کاهش قیمت‌ها می‌توانند سود ببرند. به گز

برنامه فورد و جی‌ام برای کاهش هزینه
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد،  انتظار می‌رود جنرال‌موتورز و فورد موتور در هفته آینده سود بالایی را برای سال 2022 گزارش کنند که با استفاده از پیکاپ‌های با قیمت بالاتر و خودروهای اسپرت خواهد بود. در‌حال‌حاضر نشانه‌هایی وجود دارد که خودروسازان دیترویت هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند تا فشار رقابتی و اقتصادی را جبران کنند. فورد در حال مذاکره با اتحادیه‌های آلمانی برای کاهش هزاران شغل در فعالیت‌های اروپایی خود و احتمالا فروش یک کارخانه مونتاژ خودرو در آلمان است.

    جنرال‌موتورز و فورد هر دو برای بخش عمده‌ای از سود جهانی خود به فروش وانت و شاسی‌بلندها در ایالات ‌متحده متکی هستند. امسال هر دو خودروساز قصد دارند فروش خودروهای برقی بسیار کم سود را در آمریکای شمالی و سایر بازارها افزایش دهند. خطر برای سودآوری خودروسازان دیترویت در بهترین زمان‌ها یک چالش خواهد بود؛ اما اکنون، جنرال‌موتورز و فورد باید پیش‌بینی‌های کاهش رشد یا حتی رکود در اقتصاد ایالات ‌متحده را در نظر بگیرند. هزینه مواد خام باتری خودروهای الکتریکی در حال افزایش است؛ اما تسلا، رهبر بازار خودروهای برقی ایالات‌متحده، قیمت خودروهای پرفروش مدل سه و مدل Y خود را تا 20درصد کاهش داده است. شاسی‌بلند مدل Y با فورد موستانگ مک‌ای، کادیلاک لیریک EV جنرال موتورز و  شاسی‌بلندهای احتراقی که خودروسازان دیترویت می‌فروشند، رقابت می‌کند.

    شرکت آمریکایی مورگان استنلی تخمین زده است افزایش قیمت‌ها به طور متوسط سالانه سه‌میلیارد دلار به درآمد پیش از مالیات فورد اضافه می‌کند و معادل بیش از 200درصد بهبود سود پیش از مالیات این شرکت برای سال 2022 است. بر اساس گزارش رویترز، جنرال موتورز، خودروساز شماره‌یک ایالات‌ متحده، از نظر فروش در سال 2022 گفت قیمت‌های بالاتر از 1/ 2میلیارد دلار به سود قبل از مالیات در سه‌ماهه سوم نسبت به سه‌ماهه مشابه در سال 2021 افزوده است. این شرکت به سرمایه‌گذاران گفته است بین سال‌های 2020 تا 2025، 35میلیارد دلار برای خودروهای الکتریکی و خودران هزینه خواهد کرد. فورد تا سال 2026 سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی‌شده برای خودروهای برقی خود را 50میلیارد دلار اعلام کرده است.

    برچسب ها
    کرمان موتور