فونیکسریمکسبهتام

مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت خبر داد:

رشد ۸۸ درصدی تولید موتورسیکلت در کشور

برنامه وزارت صمت برای جایگزینی موتورسیکلت‌های فرسوده

عصر خودرو- مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: موتورسیکلت‌سازان کشور در ۱۰ ماهه امسال نزدیک به ۳۸۰ هزار دستگاه موتورسیکلت تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال (۱۹۸ هزار دستگاه) رشد بیش از ۸۸ درصدی نشان می‌دهد.

رشد ۸۸ درصدی تولید موتورسیکلت در کشور
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، عبدالله توکلی لاهیجانی ارتقای عمق داخلی‌سازی محصولات تولیدی توسط تولیدکنندگان و دستیابی به بُن‌سازه (پلتفرم) مشترک بومی در خصوص مدل‌های پُرفروش موتورسیکلت و دوچرخه را به عنوان راه حلی موثر جهت افزایش تولید، کاهش ارزبری، کنترل قیمت و رسوب دانش فنی طراحی و ساخت موتورسیکلت بر اساس نیاز مصرف کنندگان داخلی، ارائه کرد.

  وی با اشاره به تکالیف قانونی از رده خارج کردن موتورسیکلت‌های فرسوده به‌منظور بهبود کیفیت هوا و نیز هدفگذاری برای دستیابی به فناوری‌های پیش‌روی صنعت موتورسیکلت، تولید، عرضه، اقتصادی‌سازی و ترویج استفاده از موتورسیکلت‌های برقی را جزو برنامه‌های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و تولیدکنندگان موتورسیکلت تلقی کرد.

  مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت اعلام‌کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری شهرداری تهران و بانک تجارت در حال تدوین طرحی ملی و کلان به‌منظور جایگزینی موتورسیکلت‌های فرسوده است.

  وی از تولیدکنندگان موتورسیکلت دعوت به عمل کرد تا در این طرح کلان حداکثر همکاری و مشارکت را داشته باشند.

  توکلی لاهیجانی همچنین به لزوم فعال شدن ظرفیت‌های معطل در تولید موتورسیکلت کشور تاکید و ابراز امیدواری کرد: با اجرای برنامه‌های نوسازی موتورسیکلت و ‌تولید موتورسیکلت‌های برقی در کشور، نرخ رشد تولید موتورسیکلت در سال آتی نیز با قدرت بیشتری ادامه یابد.

  وی به برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی موتورسیکلت، دوچرخه و ماشین برقی از چهارم تا هفتم بهمن‌ماه در محل نمایشگاه‌ بین‌المللی شهرآفتاب اشاره کرد و گفت: بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود در کارخانه‌های تولید موتورسیکلت، افزایش تولید به منظور پاسخگویی به نیاز داخل و جایگزینی موتورسیکلت‌های فرسوده، از جمله اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سیاست‌گذاری و حمایت از این صنعت است.

  بر اساس این گزارش، در سومین نمایشگاه بین المللی موتورسیکلت، دوچرخه و ماشین برقی تهران، بیش از 90 شرکت تولیدکننده موتورسیکلت و همچنین قطعه‌سازان و صنایع وابسته، در فضایی به وسعت 11 هزار متر مربع آخرین دستاوردها و محصولات خود را در معرض دید عموم قرار دادند.

  صنعت موتورسیکلت ایران متشکل از 44 کارخانه تولیدی است که با 16 هزار نفر نیروی کار مستقیم و بیش از 80 هزار نفر نیروی کار غیرمستقیم فعالیت می‌کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط