فونیکسریمکس

اصلی‌ترین علل تصادفات در تونل‌ها چیست؟

عصر خودرو- رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران گفت: تغییر مسیر‌های ناگهانی یکی از علل شایع بروز تصادفات در بین موتورسواران در داخل تونل‌ها است.

اصلی‌ترین علل تصادفات در تونل‌ها چیست؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ علی اصغر شریفی رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران اظهار کرد: اصلی  ترین علل تصادفات در  تونل ها به خود قشر  موتورسواران بازمی گردد که از  خطوط  اضطرار  استفاده می کنند .

  رییس مرکز اطلاع رسانی  پلیس راهور تهران بزرگ کرد : تغییر  مسیرهای  ناگهانی  نیز  یکی  دیگر  از  علل شایع بروز  تصادفات در  بین موتورسواران در  داخل  تونل ها است .

  وی  گفت : هرگونه تغییر  مسیر  در داخل  تونل ها اکیدا ممنوع است چرا که خطوط  در  داخل  تونل ها کاملا ممتد است و می بایست وسایل نقلیه داخل این خطوط  حرکت کنند .

  وی افزود : این تخلفات توسط  پلیس اعمال قانون می شود ولی چرایی و عدم تاثیرآن به موضوع جریمه ای  که برای  ورود به خطوط  اضطرار که 81600 تومان می باشد بازمی گردد که بسیار  ناچیز  است و اصلا جریمه بازدارنده ای نیست .

  سرهنگ شریفی گفت : رعایت سرعت مجاز  یکی  از  موضوعات مهم است که می بایست رانندگان خودروها به این نکته توجه کنند چراکه سرعت داخل تونل ها زیر 70 کیلومتر  است و بیش  از آن توسط  دوربین ها اعمال قانون می شود.

  رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بیان کرد : ورود کامیون ها به داخل تونل ها ممنوع است، حجم و ابعاد تونل ها برای  ورود کامیون و اتوبوس نیست و طراحی  نشده است.

  وی اضافه کرد: تونل ها بدلیل اینکه شریانهای  اصلی و کریدورهای شرقی_  غربی  و شمالی_  جنوبی  شهر  می باشند و اگر  یک درصد برای کامیون و اتوبوس حادثه ای  ، نقص  فنی  و یا خرابی  روی  دهد و یا تصادف  نمایند در  واقع جریان ترافیک را مختل  می  کنند و برای  سایر  وسایل نقلیه به خاطر طول  و عرض  و ابعاد آنها بسیار  خطرناک است .

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط