فونیکسریمکسبهتام

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

دغدغه ما توسعه صنعت خودرو و خرید مناسب مردم است

عرضه خودرو در بورس ادامه دارد

عصر خودرو- رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: دغدغه اصلی ما برای عرضه خودرو در بورس کالا این است که مصرف‌کننده به کالای مورد نیاز خود با قیمت مناسب برسد، همچنین تولیدکننده به نحوی کالای خود را بفروشد که ادامه حیات دهد و رشد و توسعه داشته باشد.

دغدغه ما توسعه صنعت خودرو و خرید مناسب مردم است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس در نشست علنی عصر دیروز (یکشنبه، هفتم اسفند ماه) در ادامه بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1402 کل کشور بند 13 تبصره 6 ماده واحده لایحه بودجه 1402 مبنی بر عرضه محصولات شرکت‌های خودروسازی داخلی و واردکنندگان خودروهای خارجی در بورس کالا را تصویب کردند؛ به این ترتیب خودروسازان باید آماده ورود کامل به بورس کالا شوند.

  در همین زمینه «مجید عشقی»، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به ذکر نکاتی درباره مسیر پرپیچ و خم عرضه خودرو در بورس و مصوبه شورای رقابت پرداخت که در ادامه می‌آید.

  وی در این باره گفت: زمانی که هیات پذیرش عرضه کالایی در بورس را مصوب می‌کند، دیگر کسی نمی‌تواند کالایی را از بورس خارج کند مگر آنکه عرضه‌کننده درخواست خروج از بورس را بدهد یا دیگر عرضه نکند که این مساله موضوعی جدا است.

  عشقی افزود: با توجه به قوانینی که وجود دارد، کالای پذیرفته شده در بورس از سایر مقررات پیروی نمی‌کند و مطابق مقررات بازار سرمایه تصمیم‌گیری می‌شود.

  به گفته رییس سازمان بورس، با توجه به این قوانین و مقررات، از ابتدا هم نظر ما این بود که هیچ نوع مغایرتی با ورود شورای رقابت به کالاهای انحصاری که تشخیص می دهد وجود ندارد.

  وی گفت: کالاهای دیگری هم داریم که در سال‌های گذشته توسط شورای رقابت انحصاری تشخیص داده شده بود اما با توجه به دستورالعمل شورای رقابت، این کالاها در بورس کالا در حال معامله هستند؛ در این زمینه شورای رقابت یک سری ملاحظات داشت که آنها را عرضه کننده ها در عرضه ها رعایت کردند و کالاها چندین سال است در حال عرضه است.

  عشقی افزود: به این ترتیب منافاتی بین مصوبه شورای رقابت و عرضه در بورس نمی بینیم و همچنان این عرضه ها ادامه خواهد داشت.

  رییس سازمان بورس ابراز امیدواری کرد: این عرضه‌ها منجر به رفع مشکلات صنعت، افزایش کیفیت خودرو و افزایش عرضه‌ها شود.

  عشقی اظهار داشت: در بحث خودرو باید به نحوی عمل شود که همه ذینفعان صنعت بتوانند به اهداف خود برسند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۴۵
    • خودرو امروز ۶۴۴
    • خودرو امروز ۶۴۳
    • خودرو امروز ۶۴۲
    • خودرو امروز ۶۴۱
    • خودرو امروز ۶۴۰
    • خودرو امروز ۶۳۹
    • خودرو امروز ۶۳۸
    • خودرو امروز ۶۳۷
    آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
    آرشیو