فونیکسریمکس

تسلا شتاب گرفت

عصر خودرو- کارخانه آلمانی تسلا زودتر از موعد مقرر به تولید ۴۰۰۰ خودرو در هفته می‌رسد.

تسلا شتاب گرفت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، این شرکت اعلام کرد که کارخانه تسلا در براندنبورگ در نزدیکی برلین در حال تولید 4000 خودرو در هفته است که سه هفته زودتر به برنامه اخیر  اعلام شده رویترز دست یافت.

  بر اساس گزارش‌ها، خروجی کارخانه اکنون یک سوم تولید مدل Y در شانگهای است که تسلا قصد داشت میانگین کل تولید را طبق برنامه تولید، 13 هزار مدل Y در هفته  و حدود 1000 دستگاه کمتر از حداکثر ظرفیت  و 7000 مدل سه دیگر را در ماه‌های فوریه و مارس حفظ کند.

  تسلا قصد داشت تولید خود را از براندنبورگ به 4000 در هفته 13 مارس و به بیش از 5000 تا پایان ژوئن افزایش دهد. تولید آن در اکتبر سال گذشته به 2000 دستگاه در هفته و در دسامبر به 3000 دستگاه در هفته رسید. حداکثر ظرفیت برنامه‌ریزی شده برای کارخانه براندنبورگ 500 هزار خودرو در سال است که نزدیک به 10 هزار خودرو در هفته است. تسلا همچنین مونتاژ باتری‌هایی را در آلمان آغاز کرده است که به زودی در خودروهای تولید شده در این کارخانه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

  بر اساس گزارش رویترز، تسلا اعلام کرد که سازنده خودروهای الکتریکی ایالات‌متحده همچنین در حال آماده‌شدن برای تولید اجزای سلولی مانند الکترود است که برخی از آنها از سایت خود در گرونهاید در ایالت براندنبورگ به ایالات متحده ارسال خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور