فونیکسریمکس

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

با واردات خودروهای کارکرده قیمت‌ها منطقی می‌شود

عصر خودرو- سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با واردات خودروهای کارکرده عرضه خودرو به بازار افزایش می‌یابد و خودروسازان ناچارند در شرایط رقابتی فعالیت کنند.

با واردات خودروهای کارکرده قیمت‌ها منطقی می‌شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خانه ملت، روح اله عباس پور درباره مصوبه مجلس مبنی بر واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از 5 سال، گفت: مجلس هموار به دنبال حمایت از مردم و رفع دغدغه آن‌ها است و با توجه به اینکه یکی از مشکلات اصلی سال‌های اخیر کشور کیفیت و قیمت خودرو بوده در جریان بررسی بودجه مصوباتی در این حوزه داشته است.

  نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم از کیفیت و قیمت خودرو ناراضی هستند، افزود: این وضعیت موجب شد که نمایندگان مردم در خانه ملت، نسخه واردات خودرو را جهت ارتقای کیفیت و متعادل شدن قیمت در پیش بگیرد.

  وی اضافه کرد: علاوه بر اینکه مجلس یازدهم در سال گذشته واردات خودرو را تصویب کرد تا با افزایش عرضه بازار خودرو رقابتی شود، در جریان بررسی بودجه به وزارت صمت اجازه داد تا به منظور تنظیم بازار خودروهای کارکرده با عمر کمتر از 5 سال وارد کند با توجه به اینکه در حال حاضر عطش بازار خودرو بسیار است و تولید خودروسازان نیز نمی‌توانند نیاز جامعه را تامین کنند، واردات خودروهای کارکرده عرضه خودرو را افزایش می‌دهد در نتیجه بازار به تعادل می‌رسد و قیمت‌ها منطقی خواهد شد.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: قیمت خودروهای وارداتی کارکرده نسبت به نو کمتر است، بنابراین با واردات آن‌ها از یک سو تعداد خودروهای وارداتی و عرضه آن‌ها به بازار افزایش می‌یابد و از سوی دیگر به مسائل زیست محیطی کمک خواهد شد و خودروسازان ناچارند در شرایط رقابتی فعالیت کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط