فونیکسریمکس

قیمت خودرو ریزشی است

افت ۷ تا ۱۳ درصدی قیمت خودروهای داخلی

عصر خودرو- رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت: با ریزش قیمت دلار، قیمت خودروهای داخلی نیز بین ۷ تا ۱۳ درصد و خودروهای مونتاژی مثل هایما و لاماری بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان افت کرد.

افت ۷ تا ۱۳ درصدی قیمت خودروهای داخلی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، سعید موتمنی در در مورد وضعیت بازار خودرو، اظهار کرد: زمانی که قیمت دلار از کانال 32 هزار تومان فراتر رفت، قیمت خودرو بسیار نجومی شد اما با ریزش قیمت دلار، قیمت خودروهای داخلی نیز بین 7 تا 13 درصد و خودروهای مونتاژی مثل هایما و لاماری بین 100 تا 150 میلیون تومان افت کرد.

  وی گفت: طی 5 روز گذشته قیمت خودروی پژو 206 تیپ 2 از 555 میلیون تومان به 500 میلیون تومان، قیمت خودروی پژو پارس ساده از 550 میلیون تومان به 500 میلیون تومان، قیمت خودروی تارا دنده‌ای از 750 میلیون تومان به 690 میلیون تومان، قیمت تیبا صندوق دار از 355 میلیون تومان به 327 میلیون تومان، قیمت تیبا هاچبک از 365 میلیون تومان به 337 میلیون تومان، قیمت کوییک آر دنده‌ای از 370 میلیون تومان به 342 میلیون تومان و قیمت هایما S7 از یک میلیارد و 720 میلیون تومان به یک میلیارد و 570 میلیون تومان رسیده است.

  رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران افزود: نکته این است که همواره افزایش قیمت خودرو خیلی سریع اتفاق می‌افتد اما کاهش آن به صورت لاک پشتی است.

  وی ادامه داد: با توجه به بلاتکلیف بودن بازار و امید مصرف کنندگان به کاهش بیشتر قیمت‌ها، خرید و فروش فعلاً در رکود کامل است. حتی با وجود اینکه نزدیک عید هستیم اما مردم منتظر ثبات قیمت دلار و به تبع آن ثبات قیمت خودرو در بازار هستند تا برای خرید مراجعه کنند.

  این مقام صنفی در مورد آینده قیمت خودرو، تصریح کرد: اگر قیمت دلار کاهش یابد، قیمت خودرو نیز ریزشی می‌شود زیرا خودرو کالای سرمایه‌ای است و نوسانات بازار ارز تأثیر خود را بر این بازار می‌گذارد.

  موتمنی با اشاره به عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، گفت: اگر در سامانه یکپارچه تحویل فوری باشد می‌تواند در بازار تأثیر مثبتی بگذارد اما تحویل‌های یک ساله و… تأثیر چندانی در بازار ندارند.

  رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران یادآور شد: به طور کلی در حال حاضر قیمتها در بازار خودرو چه در بخش تولید داخل، چه مونتاژی‌ها و چه کارکرده‌ها ریزشی است. البته قیمتها نسبت به پاییز و تابستان بسیار نجومی بالا رفته اما نسبت به دو هفته گذشته ریزش قیمت را شاهد هستیم.

  در جدول زیر قیمت خودروهای پرتیراژ در بازار آزاد در بازه زمانی 19 دی ماه تا 21 اسفند ماه آمده است؛ البته باید اشاره شود که این قیمت‌ها بر اساس نرخ‌های متوسط اعلامی از سوی فروشندگان جمع آوری شده و ممکن است در مناطق مختلف، قیمت‌های متفاوتی اعلام شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۲۸
    • خودرو امروز ۶۲۷
    • خودرو امروز ۶۲۶
    • خودرو امروز ۶۲۵
    • خودرو امروز ۶۲۴
    • خودرو امروز ۶۲۳
    • خودرو امروز ۶۲۲
    • خودرو امروز ۶۲۱
    • خودرو امروز ۶۲۰
    آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
    آرشیو