فونیکسریمکس

جزئیات فرایند عرضه یکپارچه خودرو

عصر خودرو- ­سخنگوی وزارت صمت گفت: متقاضیان خرید خودرو در طرح فروش یکپارچه تا ۲۳ اسفند ماه برای ایجاد حساب وکالتی با موجودی ۱۰۰ میلیون تومان مهلت دارند.

جزئیات فرایند عرضه یکپارچه خودرو
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از صداوسیما‎، متقاضیان ثبت نام در طرح یکپارچه در مرحله اول باید یکی از حساب‌های بانکی خود را با مراجعه به شعب بانک‌ها یا سامانه‌های اینترنتی به نام سازمان حمایت وکالتی کنند.


  به گفته امید قالیباف متقاضیان ثبت نام تا 23 اسفند ماه مهلت دارند مبلغ 100 میلیون تومان را در حساب وکالتی خود مسدود کنند.

  براساس این گزارش‎؛ از روز جمعه (26 اسفند) تا روز یکشنبه (28 اسفند) متقاضیان با مراجعه به سامانه یکپارچه عرضه خودرو‌های داخلی به نشانی www.esalecar.ir می‌توانند خودروی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

  آقای عبدالله توکلی مدیر کل دفتر صنایع خودرویی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تمامی خودروسازان برای حضور در این طرح اعلام آمادگی کرده اند گفت: خودروسازان محصولات خود را در سامانه یکپارچه عرضه خواهند کرد.

  سخنگوی وزارت صمت می‌گوید: تقدم در ثبت نام هیچ اولویتی برای متقاضیان به همراه ندارد و نوبت دهی را براساس ساز و کار دیگری مشخص می‌کنیم تا حق کسی ضایع نشود.

  براساس این گزارش، مرحله بعدی رتبه بندی متقاضیان است تا از زمان تحویل خودرو مطلع شوند.

  به گفته آقای توکلی؛ زمان تحویل خودرو به همه متقاضیان این طرح پس از اعلام نتایج در فروردین 1402 اعلام خواهد شد.

  سخنگوی وزارت صمت با اشاره به اینکه شورای رقابت تعیین کننده قیمت خودرو در سامانه یکپارچه است افزود: قیمت گذاری خودرو فقط بر اساس دستورالعمل شورای رقابت تعیین می‌شود ضمن اینکه این شورا اعلام کرده که قیمت‌ها در سال آینده تغییر می‌یابد.

  وی اضافه کرد: از فروردین 1402 قیمت اعلامی شورای رقابت به عنوان مبنا خواهد بود و این اعلام قیمت، در هر بازه‌ای باشد قیمت خودرو بر اساس آن عرضه خواهد شد.

  قالیباف گفت: قیمت‌های کنونی و اختلاف قیمت‌های موجود در بازار، ملاک نخواهد بود و قیمت‌ها را شورای رقابت تعیین می‌کند بنابراین افرادی که با نیت سوداگری می‌خواهند ماشین بخرند و گرانتر بفروشند وارد این طرح نشوند، زیرا این طرح جایی برای این بازی‌ها باقی نمی‌گذارد و خودرو‌ها به قیمت روز شورای رقابت تحویل داده خواهد شد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما‎ و براساس اطلاعیه وزارت صمت‎؛ همه ثبت نام کنندگان در این طرح خودرو دریافت خواهند کرد، اما با فاصله‌ی زمانی مختلف.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط