فونیکسریمکس

وزیر صمت:

۴۵ هزار خودرو به بلاروس صادر می شود

عصر خودرو- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توافق بسیار خوبی برای صادرات ۴۵ هزار خودرو تا سه سال آینده به بلاروس امضا شده است.

۴۵ هزار خودرو به بلاروس صادر می شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، سیدرضا فاطمی‌امین روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان دو یا چند دانشگاه با هم شراکت ایجاد کردند و برای ساخت محصولاتی که مورد نیاز کشور است کار گروهی را آغاز کردند. مجموعا در بخش تولید، دانش بنیان و اشتغال عملکرد مطلوبی را در بخش صنعت شاهد هستیم.

  وی افزود: امیدواریم خداوند به ما برکت بدهد و ما در سال آینده بتوانیم این روند را در سال آینده ادامه دهیم و جای تشکر ویژه دارد زیرا این کارها گزارش کارهای فعالان اقتصادی است که این رشدها را رقم زده‌اند امیدواریم این روند را در سال آینده با شتاب بیشتری ادامه دهیم.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره دیدار با وزیر صنعت بلاروس و تهاتر کالاها با این کشور گفت: زیرساخت‌های مالی میان ایران و بلاروس تا حد زیادی فراهم شده است یکی از موضوعات همین موضوع تهاتر است.

  فاطمی‌امین عنوان کرد: خوشبختانه توافقات بسیار خوبی بین ایران و بلاروس شکل گرفته و تا حدی هم عملیاتی شده است به عنوان مثال ما پتاس را که به عنوان کود در کشاورزی لازم داریم از بلاروس وارد می‌کنیم و به آن هم مس صادر می‌کنیم.

  وی افزود: توافق بسیار خوبی برای صادرات 45 هزار خودرو در طول دو، سه سال آینده به بلاروس امضا شده است که نزدیک 450 میلیون دلار ارزش این قرار است.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: کل حجم تجاری صادرات ما به بلاروس در طول یک‌سال، حدود 15، 16 میلیون دلار است، در این قرارداد که در یکی دو ماه اخیر امضا شد یکباره 450 میلیون دلار قرارداد امضا شد این نویدبخش توسعه روابط اقتصادی با بلاروس است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط