فونیکسریمکس

رتبه ششم رشد تولید خودرو در جهان به ایران رسید

عصر خودرو- سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد: ایران از نظر رشد تولید خودرو در سال ۲۰۲۲ رتبه ششم جهان را کسب کرده است.

رتبه ششم رشد تولید خودرو در جهان به ایران رسید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری از رشد 19 درصدی تولید خودرو ایران در سال 2022 خبر داده است.

  ایران در این سال یک میلیون و 64 هزار دستگاه خودرو تولید کرده است. در سال پیش از آن 894 هزار دستگاه خودرو در ایران تولید شده بود.

  بر اساس این گزارش ایران در میان 24 تولیدکننده بزرگ خودرو در جهان رتبه ششم جهان از نظر رشد تولید در سال 2022 را به دست آورده است.

  رشد تولید خودرو ایران 9 برابر فرانسه

  رشد 19 درصدی تولید خودرو ایران در این سال حدود دو برابر رشد تولید خودرو آمریکا و 9 برابر رشد تولید خودرو فرانسه بوده است. آمریکا در سال 2022 با رشد 10 درصدی و فرانسه با رشد 2 درصدی در تولید خودرو مواجه شده‌اند.

  مالزی بیشترین رشد تولید خودرو در سال 2022 را داشته است. تولید خودرو مالزی در این سال با رشد 46 درصدی به 702 هزار دستگاه رسیده است.

  اندونزی با رشد 31 درصدی در رتبه دوم و هند و آرژانتین با رشد 24 درصدی و رومانی با رشد 21 درصدی به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

  سه کشور انگلیس، اسلواکی و روسیه با کاهش تولید خودرو در سال میلادی گذشته مواجه شده‌اند. تولید انگلیس 6 درصد، اسلواکی 3 درصد و روسیه 61 درصد در این سال کاهش یافته است.

  تولید ژاپن و ایتالیا نیز در سال 2022 تغییری نسبت به سال قبل از آن نداشته و بقیه کشورها با افزایش تولید مواجه شده‌اند.

  تولید خودرو چین در این سال 3 درصد، آلمان 11 درصد، اسپانیا 6 درصد، کره جنوبی 9 درصد، ترکیه 6 درصد و کانادا 10 درصد افزایش داشته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط