فونیکسریمکسبهتام

تداوم کاهش قیمت خودروهای مونتاژی در بازار

عصر خودرو- بررسی ها از بازار خودروی تهران حاکی است امروز (یکشنبه) همچون روزهای گذشته قیمت خودروهای مونتاژی با افت شدید همراه شده است، به‌طوری که قیمت تیگو ۸ پرومکس با افت شدید ۸۰ میلیون تومانی مواجه شد.

تداوم کاهش قیمت خودروهای مونتاژی در بازار
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، مطابق مصوبه شورای رقابت، مونتاژکاران باید قیمت‌های مصوب این شورا را اعمال کنند. یکشنبه هفته گذشته (31 اردیبهشت) مدیران پنج شرکت مونتاژکار خودرویی شامل بهمن، مدیران خودرو، کرمان موتور، فردا موتور و ایلیا خودرو در جلسه‌ای در وزارت صمت تاکید کردند که مصوبه اخیر شورای رقابت درباره قیمت‌های خودروهای مونتاژی را اجرا خواهند کرد؛ هرچند شواهد نشان می‌دهد که این خودروسازان همچنان به این مصوبه و وعده خود عمل نکرده‌اند.

  بررسی بازار خودرو در روزهای اخیر نشان می‌دهد مصوبه شورای رقابت مبنی بر برخورد تعزیری با گران‌فروشی در خودروهای مونتاژی، تاثیر خود را بر بازار خودرو نشان داده و شاهد افت قیمت این خودروها هستیم. به طوری که امروز هر دستگاه تیگو8 پرومکس با افت 80 میلیون تومانی به سه میلیارد و 80 میلیون تومان رسید.

  همچنین در گروه ام وی ام، هر دستگاه تیگو 8 پرومکس با ثبت کاهش 50 میلیون تومانی به 2 میلیارد و 720 میلیون تومان رسید. X55 پرو نیز افت مشابه 55 میلیون تومانی تجربه کرد و یک میلیارد و 430 میلیون تومان قیمت خورد.

  در این گروه، در روز جاری هر دستگاه X22 پرو اتوماتیک با افت 25 میلیون تومانی، آریزو 5 با افت 35 میلیون تومانی، آریزو 5 اسپورت کاهش 35 میلیون تومانی، آریزو 6 پرو افت 20 میلیون تومانی، تیگو 7 (IE) کاهش 40 میلیون تومانی، تیگو 7 پرو افت 20 میلیون تومانی، تیگو 8 پرومکس (IE) کاهش 40 میلیون تومانی، فونیکس FX (1.5) کاهش 30 میلیون تومانی و فونیکس FX(1.6) افت 40 میلیون تومانی مواجه شد.

  در گروه کرمان موتور، بیشترین افت قیمت در روز جاری با 30 میلیون تومان متعلق به کی ام سی K7 بود و این خودرو 2 میلیارد و 20 میلیون تومان ارزشگذاری شد.

  همچنین کی ام سی K7 با افت 25 میلیون تومانی به یک میلیارد و 795 میلیون تومان و جک S5 با همین میزان افت قیمت یک میلیارد و 575 میلیون تومان قیمتگذاری شد.

  در این گروه، امروز جک J4 افت 10 میلیون تومانی، جک S3 کاهش 20 میلیون تومانی و کی ام سی T8 کاهش 15 میلیون تومانی تجربه کرد.

  در گروه بهمن، بیشترین افت قیمت مربوط به سدان ریسپکت با 35 میلیون تومان بود و یک میلیارد و 410 میلیون تومان قیمت خورد. در این گروه فیدیلیتی هفت نفره با کاهش 30 میلیون تومانی به یک میلیارد و 890 میلیون تومان رسید و دیگنیتی پرستیژ نیز افت 30 میلیون تومانی تجربه کرد و 2 میلیارد و 270 میلیون تومان ارزشگذاری شد.

  به گزارش ایرنا، کاهش 50 میلیون تومانی فردا SX5 (قیمت یک میلیارد و 380 میلیون تومان)، افت 45 میلیون تومانی فردا T5 (قیمت یک میلیارد و 580 میلیون تومان)، کاهش 40 میلیون تومانی سوبا M4 (قیمت 2 میلیارد و 450 میلیون تومان)، افت 40 میلیون تومانی مکث تیارا (قیمت یک میلیارد و 680 میلیون تومان) و کاهش 30 میلیون تومانی تیگارد X35 (قیمت یک میلیارد و 420 میلیون تومان) در روز جاری ثبت شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۶۴۵
    • خودرو امروز ۶۴۴
    • خودرو امروز ۶۴۳
    • خودرو امروز ۶۴۲
    • خودرو امروز ۶۴۱
    • خودرو امروز ۶۴۰
    • خودرو امروز ۶۳۹
    • خودرو امروز ۶۳۸
    • خودرو امروز ۶۳۷
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو