فونیکسریمکسبهتام

سایه رکود بر بازار خودرو

عصر خودرو- بررسی بازار خودرو طی یک هفته گذشته نشان از ثبات قیمت بیشتر محصولات و افزایش قیمت در مورد برخی محصولات دارد. به نظر می‌رسد رکود و نبود معامله در بازار یکی از دلایل این ثبات قیمت است.

سایه رکود بر بازار خودرو
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، برای بررسی بازار خودرو تغییرات قیمت 18 محصول پرطرفدار داخلی و مونتاژی را در بازه زمانی 19 تا 26 شهریورماه رصد شده است. از بین 18 محصول 11 خودرو با ثبات کامل قیمت و هفت محصول با رشد بها در بازار مواجه بوده‌اند. از بین خودروهای داخلی تنها پژو 206 ساخت سال 1401 بود که در این بازه زمانی با تغییرات قیمت مواجه بوده است. این محصول که 19 شهریور 460میلیون خرید و فروش می‌شد، روز گذشته 465میلیون تومان قیمت‌گذاری شد تا پنج‌میلیون تومان رشد قیمت را تجربه کند.

  در میان خودروهای مونتاژی نیز شش محصول بین 5 تا 30میلیون تومان رشد قیمت داشتند که کمترین آن مربوط به MVM X22 با پنج‌میلیون رشد بها و بیشترین مربوط به جک S3 اتوماتیک و لاماری ایما هرکدام با 30میلیون تومان افزایش قیمت است. شاید بتوان مهم‌ترین دلیل ثبات قیمت طی هفته اخیر را به رکود بازار نسبت داد.

  سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران، نیز روز گذشته با تاکید بر اینکه «معاملات خودرو همچنان در نقطه صفر قرار دارد و خریداری در بازار وجود ندارد» عامل رشد قیمت برخی از محصولات را نیز معرفی کرد.

  وی در این رابطه گفت: «برخی از خودرو‌های داخلی و خارجی با افزایش قیمت مواجه شده‌اند که این افزایش قیمت بر اثر کاهش عرضه بوده است.»

   

  برچسب ها
  کرمان موتور