فونیکسریمکسبهتام

جتور تراولر ؛ آفرودر اقتصادی چینی+عکس

عصر خودرو- جتور تراولر یکی از جدیدترین محصولات خودرویی بازار چین است که از ۱۹۳۰۰ تا ۲۵ هزار دلار قیمت دارد. همانطور که می دانید برند جتور در واقع زیرمجموعه متعلق به گروه چری است که تلاش می کند دامنه حضور محصولات اقتصادی این شرکت را گسترش دهد.

جتور تراولر ؛ آفرودر اقتصادی چینی+عکس
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۴:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از عصر ایران، جتور تراولر به سبک خودروهای جعبه ای طراحی شده که البته حاصل کار نیز بسیار جذاب به نظر می رسد. کیت بدنه حجیم بویژه در قسمت گلگیرها و سپرها بر زیبایی های این طراحی افزوده است.

خودرو از منظر ابعاد، برابر با 4785 میلیمتر در طول، 2006 میلیمتر در عرض و 1880 میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز 2800 میلیمتر است. وزن خالص با توجه به تریم از 1700 تا 1895 کیلوگرم محاسبه شده است.

یک نکته مهم در ابعاد بدنه به فاصله 220 میلیمتری کف جتور تراولر از زمین مربوط می شود که این خودرو را برای آفرود مناسب می کند. همچنین زاویه ورود 28 درجه ای و خروج 30 درجه ای را نیز باید به فرمول آفرودی جتور تراولر اضافه کنید البته اگر توانمندی های پیشرانه این همراهی را با مجموعه داشته باشد!

رینگ های آلومینیومی استاندارد در اندازه 18 و 20 اینچی ارائه می شوند.

در بخش پیشرانه تریم های متنوعی برای تراولر در نظر گرفته شده است. نسخه بنزینی و پلاگین هیبرید. در بخش بنزینی با دو تریم روبرو می شویم که یکی نمونه 1.5 لیتری توربو با جعبه دنده 7 سرعته دی سی فاقد سامانه تمام چرخ محرک و دیگر نمونه 2 لیتری توربو با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک و نسل ششم سامانه تمام چرخ محرک براگ وارنر.

پیشرانه 1.5 لیتری حدود 184 اسب بخار خروجی دارد و تپنده 2 لیتری نیز 254 اسب بخار خروجی و 390 نیوتن متر گشتاور دارد. متوسط مصرف سوخت به ترتیب 8.35 و 8.83 لیتر برای 100 کیلومتر رانندگی محاسبه شده است.

تریم پلاگین هیبرید از تپنده 1.5 لیتری توربوشارژ و یک موتور الکتریکی در هماهنگی با جعبه دنده 3 سرعته دی اچ تی استفاده می کند. جتور ادعا می کند برد حرکتی تریم پلاگین هیبرید این خودرو بالغ بر 1000 کیلومتر است البته شرط آنکه باک 70 لیتری بنزین آن کاملا پر باشد!

به نظر می رسد جزئیات کابین از مواد اولیه باکیفیت شکل گرفته اند البته در طراحی همین جزئیات خلاقیت خاصی مشاهده نمی شود و سبک محصولات روز صنعت خودرو کاملا کپی شده است. از فناورانه باید به نمایشگر 10.25 اینچی اطلاعات کیلومتر و نمایشگر 15.6 اینچی تنظیمات سیستم سرگرمی اشاره کنیم.

تریم پایه با پیشرانه 1.5 لیتری توربو در بخش کابین امکانات استانداردی مانند گرم کن و تهویه صندلی ردیف جلو، کروز کنترل تطبیقی، 8 کیسه ایمنی هوا، نورپردازی 64 رنگ را همراه خود دارد.

تریم 2 لیتری پرچمدار جتور تراولر علاوه بر موارد مذکور به سانروف شیشه ای، روکش جیر صندلی ها، نورپردازی 128 رنگ، 10 کیسه ایمنی هوا و سیستم صوتی سونی با 10 اسپیکر مجهز است.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط