فونیکسریمکسبهتام

در دومین کنگره شهدای پایتخت در پارس خودرو عنوان شد:

هزینه گارانتی محصولات سایپا یک سوم شده است

گروه سایپا ۲۴۰ پروژه کیفی تعریف کرده است

عصر خودرو- دومین کنگره شهدای پایتخت و اولین یادواره شهید مدافع امنیت جامعه کارگری حسین تقی پور به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس با حضور سردار سرتیپ بسیجی محمد شیرازی، رئیس دفتر نظامی مقام معظم رهبری، محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و جمعی از مقامات لشکری و کشوری و خانواده‌های معظم و معزز شهداء در شرکت پارس خودرو برگزار شد.

هزینه گارانتی محصولات سایپا یک سوم شده است
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از سایپانیوز، سردار محمد شیرازی در مراسم دومین کنگره شهدای پایتخت،‌ گفت: ایستادگی مردم در کنار ایمان به خدا و اخلاص موجب پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی شد و شهداء در عرصه پیروزی‌های شگرف و مثال زدنی مردم در انقلاب اسلامی و نیز در ایام جنگ تحمیلی با اهداء بهترین و بالاترین سرمایه خود که همانا جان مبارک آنان بود، توانستند در کنار ایثار و از خودگذشتگی خانواده‌های خود برگ زرین و برجسته‌ای را در تاریخ این مملکت به ثبت رسانند.

  رئیس دفتر نظامی مقام معظم رهبری افزود: ارتباط بین صنعت و دانشگاه از دیرباز مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و بایستی در این عرصه با طراحی برنامه‌ای مدون، دانشجویان و دانش پژوهان دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور را بعد از اتمام تحصیل برای حضوری فعال و اثرگذار در قسمت های مختلف صنعت کشور سوق داد.

  محمدعلی تیموری،‌ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز با تاکید بر اینکه به جهت تحریم‌های ظالمانه در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و در این راستا ضرورت دارد از تمام ابزارها برای توسعه صنعت خودرو، بهره ببریم، ‌گفت: بهمن ماه 1400 مقام معظم رهبری فرمودند که مردم از کیفیت خودرو گله‌مند هستند، این امر، راهبردی برای تیم جدید مدیریت گروه خودروسازی سایپا شد تا گذشته را جبران کند و در زمینه تولید خودروهای با کیفیت و متنوع، برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد؛ لذا طی 21 ماه گذشته، سعی شده خودروهای با کیفیت و به روز تولید شود.

  او با تاکید بر اینکه ‌اولین بخشی که در سال 97 مورد تحریم گسترده قرار گرفت،‌ صنعت خودرو بود چرا که دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال توقف کامل تولید خودرو بودند، ‌افزود: با وجود تمام مشکلاتی که به واسطه تحریم در صنعت خودرو پدید آمد،‌ اما اکنون می‌بینیم که تولید خودرو شرایط بسیار بهتری پیدا کرده است، لذا با اقدام انقلابی در رفع عیوب می‌توان صنعت خودرو را در مسیر درست هدایت کرد.

  تیموری اظهار داشت: در 10 سال اخیر در صنعت خودرو و به خصوص در بخش زیرساخت، فعالیتی صورت نگرفت و بیش از 90 درصد زیرساخت‌ها در صنعت خودرو متعلق به دهه‌های 70 و 80 است. عدم توسعه زیرساخت سبب شده که مصرف انرژی در ماشین آلات و تجهیزات فعلی 10 برابر مصرف جهانی باشد از همین رو طی برنامه ریزی صورت گرفته در صدد آن هستیم که ماشین آلات و تجهیزات را به روز کنیم.

  تیموری با بیان اینکه طی 21 ماه گذشته گروه سایپا 240 پروژه کیفی تعریف کرده و این امر باعث کاهش مراجعه مردم به نمایندگی‌ها شده است، افزود: در سه ماه ابتدایی سال 1400 به ازای هر خودرو سه میلیون تومان هزینه گارانتی پرداخت می‌شد، در مدت مشابه سال 1401 این عدد به 2 میلیون تومان و در سال جاری به یک میلیون تومان رسیده و این در حالی است که نرخ دستمزد و قطعات افزایش پیدا کرده است؛ در حقیقت هزینه گارانتی محصولات سایپا یک سوم شده است.

  او افزود: سال 1400 ماهیانه نزدیک به 80 میلیارد تومان، متقاضیان از خرید محصولات سایپا انصراف می‌دادند ولی امسال این عدد صفر شده است لذا  مردم متوجه افزایش کیفیت و بهبود محصولات سایپا شده‌اند.

  تیموری تصریح کرد: با سیاستگذاری جدید و مدبرانه دولت سیزدهم صنعت خودروسازی به مرحله‌ای رسیده است که بعد از 27 سال تولید خودروی پراید، امسال 8 مدل خودروی جدید توسط گروه سایپا تولید و روانه بازار می‌کند.

  مدیرعامل گروه سایپا تاکید کرد: تمام تلاش‌های ما در زمینه کیفی‌سازی و ارتقاء محصولات تولیدی و صادرات به بازارهای بین‌المللی که خود تامین ارز بسیار مناسبی را در دو سال آینده خواهد داشت، در مقابل زحمات و از خودگذشتگی رزمندگان و ایثارگران در 8 سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس بسیار ناچیز است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط