فونیکسریمکسبهتام

بخشنامه پیش‌فروش لاماری ایما HEV منتشر شد

عصر خودرو- آرین پارس موتور بخشنامه عرضه لاماری ایما هایبرید یا HEV در جدیدترین مرحله عرضه خودروهای وارداتی را منتشر کرد.

بخشنامه پیش‌فروش لاماری ایما HEV منتشر شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۲:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، بر اساس این بخشنامه قیمت علی الحساب مبادی ورودی این خودرو در مدل 2024 مبلغ 1.6 میلیارد تومان اعلام شده است که 800میلیپن تومان به عنوان پیش پرداخت اخذ می شود و موعد تحویل 90روز کاری است.

    لاماری ایما هایبرید یا HEV از یک پیشرانه برقی در کنار پیشرانه بنزینی بهره می برد. پیشرانه بنزینی این خودرو 1.5 لیتری توربو با حداکثر توان 168 اسب بخار و حداکثر گشتاور 280 نیوتون متر است که با یک پیشرانه الکتریکی با حداکثر توان 174 اسب بخار و حداکثر گشتاور 300 نیوتون متر همراهی می شود. باتری لیتیومی(مایع خنک) نسخه هایبرید 2 کیلووات ساعت ظرفیت دارد و از طریق ترمز گیری، حرکت در سراشیبی و همچنین موتور بنزینی دائما شارژ می شود و برای به حرکت در آوردن موتور الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد.البته این تغییرات منجر به افزایش وزن نسخه هایبرید به 1700 کیلوگرم شده که حدود 150 کیلوگرم وزن بیشتری از نسخه معمولی دارد اما در نهایت همه عملکرد های فنی و مصرف سوخت خودرو بهبود یافته است.
    لاماری ایما در نسخه معمولی تنها مجهز به تنظیم برقی صندلی راننده در 6 جهت به همراه تنظیم گودی کمر است. نسخه هایبرید این خودرو تحول قابل توجهی در بخش صندلی ها بخصوص برای سرنشینان جلو داشته به گونه ای که در گام نخست، فرم صندلی ها دو تکه با پشت سری به فرم یکپارچه اسپرت تغییر پیدا کرده که تماما کمر سرنشینان را در بر می گیرد و حس اطمینان بالایی برای رانندگی اسپرت ایجاد می کند. همچنین تنظیمات برقی صندلی راننده به 10 جهت ارتباقء پیدا کرده و صندلی شاگرد نیز امکان تنظیم برقی در 4 جهت را دارد. سیستم گرم کن و سرد کن به صندلی راننده افزوده شده و صندلی شاگرد نیز به گرم کن مجهز است. همچنین صندلی راننده به ماساژور با 5 حالت مختلف ماساژ تجهیز شده حافظه تنظیمات صندلی و آینه نیز برای راننده به آن افزوده شده است.
    مهمترین امکانات رفاهی لاماری ایما در نسخه معمولی شامل دو نمایشگر 10.25 اینچی پشت فرمان و میانه داشبورد، دوربین عقب، دوربین ثبت وقایع، ورود و استارت بدون کلید، کروز کنترل و کول باکس می شود. نسخه HEV این خودرو علاوه بر این امکانات و امکانات ایمنی و رفاهی بخش صندلی ها که اشاره شد به موارد تازه ای همچون سیستم خودکار تنظیم آینه هنگام حرکت به عقب، دوربین 360 درجه، در برقی عقب، نورپردازی داخل کابین و نوربالای اتوماتیک مجهز شده است. همچنین سقف پانورامیک لاماری ایما در نسخه HEV، امکان تنظیم نور ورودی را دارد و با عنوان Skylight معرفی شده است.

    کرمان موتوراکستریم