فونیکسریمکسبهتام

نسکار ماشین های برقی می‌سازد

عصر خودرو- نسکار ماشین های مسابقه‌ای برقی با قدرت بالای ۱۳۰۰ اسب‌بخار می‌سازد.

نسکار ماشین های برقی می‌سازد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۰:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو » ، نمونه اولیه داری 3 موتور برقی و بدنه حجیم تر است که بیشتر شبیه کراس‌اور هاست این خودرو برای اولین بار هفته گذشته در خیابان های شیکاگو دیده شد. 3 موتور برقی مجموع 1341 اسب‌بخار قدرت را به چهار چرخ ارسال می‌کنند. بدنه از کامپوزیت قابل انعطاف ساخته شده و بیشتر شبیه به یک کراس‌اور است تا یک ماشین مسابقه‌ای. البته مثل همه ماشین ماشین های پروتوتایپ و نمونه اولیه، این مدل در هنگام تردد در خیابان های شیکاگو دارای پوشش مخصوص و ماشین های اسکورت بود.

    این خودرو یک صورت خشن و بدنه‌ای عضلانی دارد و قسمت پشتی آن به شکل مربع طراحی شده تا میزبان یک باله تثبیت کننده بزرگ باشد. همانطور که گفته شد بدنه از کامپوزیت منعطف ساخته شده و شاسی آن از سری شاسی های ماشین های نسکار است که بخاطر طراحی جدید دچار تغییرات قابل توجهی شده است. تغییرات اینجا تمام نمی‌شود، سیستم فرمان، سیستم تعلیق، ترمز ها و چرخ ها نیز از مدل های مسابقه‌ای سری کاپ برداشته شده اند.

    در زیر بدنه 3 موتور 3 فاز الکتریکی وجود دارد که یکی روی محور جلو و دو تای دیگر روی محور عقب هستند. هر چهار چرخ Goodyear-shod ماکسیمم قدرت 1300 اسب بخار پیشرانه ها را دریافت می‌کنند. این موتور های برقی به یک باتری 78 کیلووات‌ساعتی مایع خنک متصل هستند که از قدرت ترمز ها نیز شارژ می‌شوند. با اینکه پیشرانه ها هیچ صدایی تولید نمی‌کند اما به اندازه کافی قدرت دارند تا تایر ها را دود کنند. مسئله اصلی اینجاست که طرفداران مسابقات نسکار معمولا مردم سنت گرای آمریکا هستند که علاقه‌ای به دقت، سکوت و تکنولوژی ندارند. آنها بیشتر برای صدای جذاب موتور های غول‌پیکر 8 سیلندر ، تصادف ها و آتش سوزی های هیجان انگیز این مسابقات به این ورزش علاقه دارند‌. آیا در آینده که موتور های الکتریکی جایگزین شوند، مردم همچنان به تماشای نسکار خواهند نشست؟

     

    کرمان موتوراکستریم