کارمانیا

با مدل جدید هوندا آشنا شوید

عصر خودرو : مشخصات و قیمت هوندا NSX جدید اعلام شد.

با مدل جدید هوندا آشنا شوید
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»به نقل از موج، مدل اولیه هندا NSX در زمان رونمایی سرو صدای زیادی به راه انداخت و توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. همچنین زمانی که در نمایشگاه دیترویت از نسخه جدید این مدل رونمایی شد می توان گفت که همه هیجان زده بودند. اکنون هندا مشخصات فنی این مدل جدید را اعلام کرده است.
  شرکت هندا به این نتیجه رسیده که مدل جدید NSX نیاز به قدرت بیشتر و موتور دوگانه یا هایبرید دارد و بنابراین در زیر کاپوت این مدل جدید یک موتور 3.5 لیتری V6 قرار داده که از یک V 75 درجه و جاذبه مرکزی کمتر بهره می برد.
  موتور بنزینی این خودرو با سه موتور برقی ترکیب شده که نتیجه یک خودرو با مصرف سوخت بسیار کم است. موتور الکترونیکی اول بطور مستقیم روی گیربوکس 9 دنده دوال کلاچ یا کلاچ دوزمانه قرار گرفته که به افزایش خروجی موتور کمک می کند و هرنوع خلا ایجاد شده توسط توربوشارژ را برطرف می کند.
  دو موتور الکترونیکی دیگر برای پشتیبانی موتور اصلی هستند که در NSX که چهار محور متحرک است درونی شده اند (این سیستم توسط شرکت هندا Sport Hybrid Super Handling All-Wheel Drive نامیده شده است. موتور برقی جلویی با پاسخ سریع به موتور این اجازه را می دهد که در صورت لزوم قدرت را به هریک از چرخ ها منتقل و یا قدرت یک چرخ را قطع کند. همچنین هندا ادعا می کند که موفق به ساخت سیستم تعلیق کنترل پایین دوبل شده است که موتورهای برقی را از سیستم فرمان جدا می کند و رانندگی بدون مشکل را فراهم می کند.
  اما به نظر در این خودروهای کوچک گرمای زیادی تولید می کند و هندا مجبور شده تلاش زیادی برای خنگ نگه داشتن آن انجام دهد. این خودور دارای 10 مبدل گرمای مجزا برای سیستم های انتقال قدرت و سه رادیاتور مجزا تنها برای موتور V6 است. به طوری که رادیاتور مرکزی با زاویه 25 درجه برای خنگ نگه داشتن جاذبه پایین مرکزی موتور طراحی شده است.
  این درحالی است که سیستم های انتقال قدرت جدید این مدل از چند آلیاژ آلمینیومی سبک طراحی شده اند، برخلاف مدل اولیه که تنها از چهارچوب آلمینیومی بهره می برد و اکنون در آن از فولاد بسیار قوی و فیبر کربن و ساختارهای سبک وزن استفاده شده است. همچنین استفاده از قالب ریزی نوین به نام Ablation Casting که فرآیندی متضاد با قالب ریزی سنتی است امکان خنک شدن سریع تر را فراهم کرده است.
  هندا همچنین ادعا می کند از این روش قالب ریزی در قسمت های حساس و مستعد تصادف نیز استفاده کردده که نیاز به جوشکاری کمتر در بدنه داشته و حرارت کمتری به قطعات وارد می کند.
  از لحاظ ارودینامیک نیز این خودرو یک شاهکار است و از شش هواکش در اطراف خودرو استفاده می کند. یکی از این هواکش ها و یا انحنای بدنه از زیر خودرو آغاز شده و تا روی آن ادامه یافته که در سرعت بالا خودرو را به سمت پایین فشار می دهد و مانع از بلند شدن آن می شود.
  قیمت مورد انتظار برای این خودرو بین 150 تا 160 هزار دلار است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو