کارمانیا

سخنگوی فراکسیون ورزش در مجلس

تاثیر استقلال و پرسپولیس بر قیمت خودرو

عصرخودرو: سخنگوی فراکسیون ورزش با تاکید بر اینکه واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس به ایران خودرو و سایپا باعث بالا رفتن قیمت خودرو می‌شود، گفت که این اتفاق در کنار سنگ اندازی برای واگذاری این دو تیم به بخش خصوصی نشان می‌دهد که دولت از این واگذاری ترس دارد.

تاثیر استقلال و پرسپولیس بر قیمت خودرو
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، هادی حسینی در واکنش به انتشار اخباری در خصوص واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس به شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو به آیه‌ای از سوره اعراف اشاره کرد و گفت که در این آیه خداوند برای امتحان قومی آن‌ها را از ماهیگیری در روزهای شنبه منع کرد، اما این قوم چشمه نهری درست کردند و ماهیان را به آن نهر هدایت کرده و در روز یکشنبه ماهیگیری می‌کردند. این واگذاری استقلال و پرسپولیس به دو شرکت خودروسازی شبیه همین آیه است؛ ما می‌خواهیم این دو تیم را به بخش خصوصی واگذار کنیم نه اینکه دولت و ملت جورشان را بکشند.

  وی با تاکید بر اینکه واگذاری این دو تیم به سایپا و ایران خودرو باعث گرانی خودرو در سال‌های آینده می‌شود، گفت: این کار یعنی هر سال عد‌ه‌ای فوتبال بازی کنند و پولش را از ملت از طریق پایین آمدن کیفیت خودرو و بالارفتن قیمت بپردازند که اصلا درست نیست.

  سخنگوی فراکسیون ورزش با بیان اینکه شنیده شده وزیر ورزش به این دو شرکت خودروسازی برای خرید این دو تیم فشار وارد می‌کند، افزود: وزیر آدم عاقلی است که بازیگوش نیست و پیرمردی است که بازی‌هایش را کنار گذاشته است. اگر شایعات درست باشد کار درستی انجام نمی‌شود. خارج از عقل و منطق است که خودروسازان درگیر بحران‌های مالی بخواهند این دو تیم را بخرند.

  حسینی با بیان اینکه هزینه این دو تیم سالی 90 تا 100 میلیارد تومان است گفت: این دو شرکت خودروساز از کجا می‌خواهند هزینه‌ها را تامین کنند؟ چاره‌ای ندارند که با کاهش کیفیت خودرو قیمت خودرو را افزایش دهند و در نهایت پولش را از ملت بگیرند.

  وی افزود: طبق اصل سوم قانون اساسی همگان باید از امکانات کشور استفاده کنند بنابراین اگر قرار باشد این دو تیم به سایپا و ایران خودرو واگذار شود بدان معناست که این دو باشگاه از منابع دولتی استفاده می‌کنند و بقیه انگار باید بمیرند.

  نماینده مردم قائمشهر با تاکید بر اینکه باید به بخش خصوصی اعتماد کنیم گفت: باید دو تیم استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی واگذار شود و اینکه این دو تیم نتایج خوبی به دست نیاورند نشان می‌دهد که دولت تیم‌دار خوبی نیست.

  وی افزود: تعجب از این است که وزارتخانه‌های اقتصاد و ورزش چه اصراری دارند که این دو تیم را دولتی نگه دارند؛ انگار آن‌ها برای واگذاری می ترسند. واگذاری مقداری جرأت می‌خواهد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۱ روز پیش
  آرشیو