خودروسازی ایلیاریمکس

معاون مالیات ارزش افزوده مطرح کرد

خودروهای وارداتی مالیات می‌پردازند

عصر خودرو : معاون مالیات ارزش افزوده گفت: به طور کلی تمامی خودروها اعم از خودروهای وارداتی و تولید داخلی مشمول نرخ مالیات ارزش افزوده هستند که این نرخ در سال جاری ۹ درصد می‌باشد.

خودروهای وارداتی مالیات می‌پردازند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، علیرضا طاری ‌بخش در خصوص مالیات خودروهای وارداتی اظهار کرد: به طور کلی تمامی خودروها اعم از خودروهای وارداتی و تولید داخلی مشمول نرخ مالیات ارزش افزوده هستند که این نرخ در سال جاری 9 درصد می‌باشد بنابراین خودروهای واردتی همانند خودروهای تولید داخل و رقم عظیمی مشمول نرخ 9 درصد ارزش افزوده می‌شوند.

  معاون مالیات ارزش افزوده گفت: نکته مهم آن است که هر چقدر قیمت خودرو بالاتر باشد با احتساب نرخ 9 درصدی رقم بزرگتری باید پرداخت شود.

  وی ادامه داد: به نظر می‌رسد مالیات خودروهای وارداتی کاملا منطقی است و بهتر است مبلغ آن کاهش نیابد باید نرخی تنظیم شود که تقاضا برای خودروهای وارداتی کاهش و به سمت تولید داخل سوق پیدا کند.

  طاری بخش درا دامه اظهار داشت: در قانون ارزش افزوده برای اشخاص مزیتی در نظر گرفته نشده بلکه یک سری از کالاها و خدمات مشمول معافیت مالیاتی می‌باشند که در قانون صریحا اعلام شده است.

  وی گفت: در بحث کمک به بنگاه‌های تولیدی معتقدیم دریافت ارزش افزوده در یک دوره سه ماهه و تسلیم اظهارنامه در 15 روز به بنگاه‌‌های تولیدی کمک بزرگی می‌کند.

  طاری بخش در پایان تأکید کرد: در برخی موارد که برای تقسیط مالیات و بخشودگی جرایم مراجعه می‌شود تلاش می‌کنیم با مساعدت کامل در مورد موسسه‌های تولیدی و صنایع برخورد کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط