کارمانیا

هوندا با شاسی بلند نجات یافت

عصر خودرو- سود سه ماهه اول هوندا موتور با کمک ین ضعیف و فروش قوی‌تر خودروهای شاسی بلند در آمریکا و چین که کاهش فروش در ژاپن را جبران نمود، ۱۹.۶ درصد بر مبنای سال به سال رشد کرد.

هوندا با شاسی بلند نجات یافت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، سومین خودروساز بزرگ ژاپن از نظر میزان فروش جهانی در سه ماهه اول 186 میلیارد ین (1.5 میلیارد دلار) سود کرد که بالاتر از رقم 145.8 میلیارد ین مورد پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی رویترز بود.

  طبق اعلام هوندا، میزان فروش خودروی این شرکت در سطح جهانی طی سه ماهه اول 4.9 درصد رشد کرد و به 1.5 میلیون خودرو رسید.

  در آمریکا که بزرگترین بازار هونداست، حجم فروش 1.2 درصد رشد کرد که کمتر از رشد 3.3 درصدی مجموع بازار خودروی این کشور بود. با اینهمه برند لوکس آکورای هوندا استثنا بود و با رشد 19 درصدی فروش در آمریکا روبرو شد. هوندا قرار است پاییز امسال مدل بازطراحی شده سدان سیویک را در آمریکای شمالی عرضه کند که می‌تواند به فروش بیشتر این شرکت در سه ماهه‌های آتی کمک کند.

  در ژاپن فروش هوندا در پی تاخیرهای متعدد در عرضه و فراخوانهایی که به منظور افزایش چک کیفیت صورت گرفتند، طی ماههای اخیر کاهش یافته است. میزان فروش این شرکت در سه ماهه اول حدود 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشت.

  هوندا برخلاف همتایان ژاپنی خود از ضعیف شدن ارزش ین نفع چندانی نبرده است زیرا تولید بومی خود را به مناطق کلیدی تغییر داده و صادرات از ژاپن را محدود کرده است. صادرات این شرکت از ژاپن در سه ماهه اول 36 درصد کاهش داشت.

  بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، این خودروساز در مقایسه با رقیبانش از فراخوانهایی که مربوط به کیسه‌های هوای معیوب ساخت تاکاتا بوده اند، ضربه شدیدتری خورده است. هوندا برای 24.5 میلیون بادکننده کیسه هوای ساخت تاکاتا در خودروهای ساخت این شرکت به دلیل خطر ترکیدن کیسه هوا فراخوان داده است و آخرین فراخوانش در ماه ژوییه برای 4.5 میلیون خودرو در سطح جهانی انجام گرفت.

  هوندا موتورسیکلت هم تولید کرده و خدمات مالی عرضه می‌کند اما تولید خودرو بزرگترین بخش فعالیت این شرکت است.

  این شرکت رشد 8.8 درصدی فروش برای سال مالی منتهی به 31 مارس سال 2016 را پیش بینی کرده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو