کارمانیا

رییس هیات مدیره مدیران خودرو:

سیاست های دولت هم نشان می دهد، خودرو ارزان نخواهد شد

عصر خودرو: شامگاه چهارشنبه ژانگ ، مدیرعامل شرکت مدیران خودرو و بهرام شریعت رییس هیات مدیره این شرکت در نشستی که به بهانه روزخبرنگار تدارک دیده بودند به تشریح برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت چری را در بازار ایران پرداختند.

سیاست های دولت هم نشان می دهد، خودرو ارزان نخواهد شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴:۰۰
 • مدیران خودرو
 • مدیران خودرو
 • سیاست های دولت هم نشان می دهد، خودرو ارزان نخواهد شد

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، ژانگ، مدیرعامل مدیران خودرو، در ابتدای این نشست خبری 2 محصول جدید این شرکت یعنی خودرو شاسی بلند تیگو 5 و خودرو  NewQQ  (نسل جدید مدل QQ )که در ایران با نام MVM110 عرضه می شود را به عنوان نقطه عطفی در کارنامه این شرکت معرفی کرد و افزود: ورود این 2 خودرو جدید و همچنین برنامه ریزی این شرکت برای عرضه 3 خودرو جدید دیگر در سال آینده نشان از برنامه های بلند مدت چری برای بازار ایران دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه خودروهای چینی توانسته اند در سال های اخیر سهم بازار خود را به طور پیوسته افزایش دهند و این مسأله نشان دهنده شناخت مناسب چینی ها از ذائقه بازار خودرو ایران و خریداران خودرو در کشورمان است، گفت:"ما بازار خودرو ایران را به خوبی می شناسیم. مشتریان خودرو در ایران در سگمنت های مختلف انتخاب های متفاوتی دارند و انتخاب ها برای مشتریان خودرو در ایران با عرضه مدل های جدید از سوی شرکت های مختلف رو به افزایش است. ما هم در مدیران خودرو تلاش می کنیم برای افزایش حق انتخاب مشتریانمان به طور پیوسته خودروهای به روزتری را عرضه کنیم تا مشتریان همیشه انتخاب های جدیدی از بین محصولات ما داشته باشند .

ژانگ در ادامه نیز با اشاره به عرضه محصولات جدید متناسب با نیازهای مشتریان گفت: ما در چند سال اخیر در سگمنت های مختلف محصولات خود را عرضه کرده ایم و محصولات موجود را هم به روز می کنیم.

مدیرعامل مدیران خودرو در انتهای سخنان خود نیز در پاسخ به این سؤال که با وجود حضور شرکت‌های اروپایی برای تولید خودرو در ایران آینده چری در ایران را چطور می‌بینید، گفت: شرکت چری طی 10 سال گذشته در ایران حضور داشته و به 80 کشور دنیا خودرو صادر کرده‌ و در عین حال تولید خوبی در برزیل و روسیه داشته‌ است.

شریعت: درخواست 15درصدی افزایش قیمت داده ایم

در بخش دیگری از این نشست خبری نیز بهرام شریعت، رییس هیات مدیره مدیران، با اعلام ارسال درخواست افزایش 15 درصدی قیمت خودروهای این شرکت به شورای رقابت کفت: تغییرات اعضای شورای رقابت باعث شده تا همچنان درخواست ما در شورا مورد بررسی قرار نگیرد اما خریدران مطمئن باشد به هیچ عنوان نمی توان انتظار کاهش قیمت ها را داشت.

مدیرعامل شرکت مدیران خودرو با بیان اینکه این شرکت ازچند ماه گذشته درخواست افزایش 15 درصدی قیمت محصولات خود را به شورای رقابت ارسال کرده است، گفت:با افزایش هزینه های تولید امکان کاهش قیمت خودرو وجود ندارد.

وی البته از تصمیم دولت برای یکسان سازی نرخ ارز، افزایش نرخ دستمزد و مالیات بر ازش افزوده به عنوان بخشی از دلایل درخواست این شرکت برای افزایش 15 درصدی قیمت خودرو خبر داد.

شریعت با بیان اینکه یکی از اثرات مهم توافقات هسته‌ای‌‌ آزاد شدن منابع مالی و بهبود نقدینگی و تسهیل اعتبارات خواهد بود، افزود: بدین ترتیب قدرت خرید مردم افزایش می یابد. البته به اعتقاد بنده اگر هیچ سیاست جدیدی از سوی دولت اعمال نشود حضور و فعالیت گسترده شرکت های خودروساز خارجی در بازار ایران دو سال زمان می‌برد و اگر شرطی برای میزان ساخت داخل خودرو نیز وجود داشته باشد این مدت حداقل 3 سال طول خواهد کشید.

مدیر عامل شرکت مدیران خودرو در ادامه به برنامه های این شرکت در عرضه محصولات جدید به بازار اشاره کرد و گفت: دو محصولات تیگو5 و ام‌وی‌ام110 جدید در دو مدل برقی و بنزینی امسال به بازار عرضه خواهد شد البته در سال آینده هم سه محصول دیگر را راهی بازار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بازار ایران از انحصار خارج شده و به سمت رقابتی شدن در حال حرکت است، تصریح کرد: خودرو تیگو 5 به عنوان یک خودرو لوکس 27 مرداد ماه در نمایشگاه مشهد رونمایی و با لوگوی چری به بازار عرضه می‌شود.

برچسب ها
کرمان موتورپورسعید
مطالب مرتبط
دکه مطبوعات
 • شماره ۴۲۲
 • شماره ۴۲۲
 • شماره ۴۱۰
 • شماره ۴۰۹
 • خودرو امروز پلاس
 • خودرو امروز
 • شماره ۴۰۵
 • شماره ۴۰۵
 • شماره ۴۰۴
آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
آرشیو