مدیران خودروکارمانیا

نیسان باارزش‌تر می‌شود

عصر خودرو- نیسان که با افزایش فروش در آمریکا و چین شاهد درآمد قوی بوده است ۴۰۰ میلیارد ین (۳.۵ میلیارد دلار) سهام خریده تا قیمت سهام خود را پس از افت ۲۴ درصدی در سال جاری تقویت کند.

نیسان باارزش‌تر می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، این خودروساز ژاپنی به بورس سهام توکیو اعلام کرد 300 میلیون سهم یا 6.7 درصد از سهام صادر شده را بازخرید خواهد کرد. نیسان با شریک فرانسوی اش رنو موافقت کرده اند که این خودروساز فرانسوی بخشی از سهامش در نیسان را بفروشد و 43.4 درصد دیگر را حفظ کند.

  کارلوس گون، مدیرعامل نیسان و رنو در بیانیه ای اظهار کرده سود سهامداران یکی از اهداف کلیدی نیسان است. این شرکت تصمیم گرفته است وضعیت و دورنمای مالی خود را مورد بررسی قرار دهد تا به طور مداوم نقدینگی قابل توجهی تولید کند.

  بر اساس گزارش بلومبرگ، تصمیم نیسان برای بازخرید سهام دو ماه پس از عدم موفقیت این شرکت برای کسب حق رای فعال در رنو صورت می‌گیرد. ناکامی نیسان به این معناست که فرانسه همچنان حق اظهارنظر بیشتری در شراکت با نیسان دارد.

  به گفته تحلیلگران، دومین خودروساز بزرگ ژاپن که در چند سال اخیر به ظرفیت تولید در چین، مکزیک، برزیل و تایلند افزوده است نیازهای سرمایه گذاری مبرمی ندارد که دست این خودروساز را برای بازخرید سهام باز می‌گذارد.

  ارزش سهام نیسان در شاخص تاپیکس ژاپن امسال 15 درصد نزول کرده است.

  نیسان پیش بینی کرده است میزان درآمد خالص در سال مالی منتهی به مارس با رشد تقاضا برای مدلهای مختلف از جمله کراس اوور روگ در آمریکا به 535 میلیارد ین افزایش پیدا خواهد کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط