مدیران خودروکارمانیا

سردار مومنی در همایش سراسری روسای پلیس راهور:

ایمنی سفر‌های نوروزی با حضور ۵۰۰ هزار نیروی امدادی

عصر خودرو- جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: شماره گذاری خودروها پس از تاییدیه سازمان استاندارد و محیط زیست انجام می‌شود.

ایمنی سفر‌های نوروزی با حضور ۵۰۰ هزار نیروی امدادی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده انتظامی ناجا در حاشیه دومین روز از همایش سراسری مدیران و روسای پلیس راهور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اهداف پلیس در تعطیلات نوروز کاهش سوانح و حوادث رانندگی است و در بزرگ‌ترین عملیات ترافیکی 500 هزار نیرو از سایر دستگاه‌ها استفاده می‌شود.

  وی در ادامه بیان کرد: خوشبختانه با اقدامات پلیس در این سال‌ها شاهد کاهش چشم گیر تلفات بوده‌ایم در همین راستا در سال 84 در حالی که تعداد خودروها هفت و نیم میلیون بود 28 هزار تن کشته شدند اما علی رغم افزایش اتوبوس‌ها از هفت و نیم میلیون به 13 میلیون شاهد کاهش تلفات به 16 هزار تن در سال جاری بوده‌ایم.

  سردار مومنی گفت: در تعطیلات نوروز میانگین سفرها برای هموطنان بیش از یک سفر است و در همین خصوص به مسافران نوروزی توصیه می‌کنیم در حین رانندگی از عجله و شتاب خودداری کرده و با سرعت مطمئنه حرکت و از سبقت گرفتن جدا خودداری کنند چرا که این دو عامل بیشترین نقش را در وقوع حوادث دارند.

  جانشین فرمانده انتظامی ناجا افزود: با حضور چشم گیر پلیس در جاده‌ها و فعال بودن دوربین ‌های ثبت تخلف امیدواریم شاهد کاهش سوانح و حوادث در نوروز 95 باشیم ضمن آن‌که مشارکت مردمی نقش بسزایی در کاهش سوانح و حوادث دارد.

  به گفته سردار مومنی تمام تلاش پلیس در ایام تعطیلات نوروز آرایش گسترده تمام نیروها در جاده‌ها است.

  وی بیان کرد: اعمال قانون و برخورد جدی با رانندگان متخلف هیچ گونه منافاتی با رعایت ادب و احترام به مردم ندارد.

  سردار مومنی گفت: نیروهای انتظامی با تمام توان آماده بزرگ‌ترین عملیات ترافیکی سال هستند و از کمک سایر دستگاه‌های خدمات رسان در ایام نوروز در جهت تسهیل در روان سازی ترافیک و خدمات رسانی به مردم استفاده می‌شود.

  *سیاست خودروهای داخلی حمایتی است نه رقابتی

  جانشین فرمانده نیروی انتظامی ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر چرایی شماره گذاری خودروهای تولید داخل با کیفیت پایین توسط پلیس افزود: برابر قانون در صورتی که صلاحیت زیست  محیطی و  کیفیت توسط سازمان محیط زیست و سازمان استاندارد تایید شود پلیس در چار چوب وظایف خود موظف به شماره گذاری خودروها است.

  وی در ادامه بیان کرد: پلیس در خصوص کیفیت خودروها هیچ کوتاهی نکرده حتی قبلا به دلیل نداشتن استاندارد یورو 4 و قفل ضد ترمز مجوز شماره گذاری به این خودروها را صادر نکرده تا این‌که شرکت های خودرو ساز موظف به رفع نواقص شدند.

  سردار مومنی با اشاره به این‌که باید نظارت لازم بر شرکت‌های خودرو ساز باشد، گفت: متاسفانه سیاست در قبال خودرو سازان داخلی جنبه  حمایتی دارد و هیچ رقابتی و نظارتی بر تولیدات خودروهای داخلی نیست و در صورتی که این دو مولفه یعنی رقابت و نظارت بر تولید خودروها باشد شاهد افزایش کیفیت و در نتیجه آن جذب بیشتر مشتری خواهیم بود.

  به گفته جانشین نیروی انتظامی ناجا پلیس در خصوص شماره گذاری خودروهای با کیفیت پایین همه  اختیارات مطلق را ندارد.

  *اعمال نرخ جدید جرائم فعلا اجرا نخواهد شد

  سردار مومنی بیان کرد: با  توجه به رد مصوبه هیئت دولت از سوی دیوان عدالت اداری فعلا نرخ جدید جرائم اعمال و اجرایی نخواهد شد؛ در ضمن قانون افزایش نرخ جرائم رانندگی هر سه سال یک بار اجرایی می‌شود و عدم مخالفت دیوان با افزایش نرخ جرائم منجر بر آن می‌شود که جریمه ها دیگر بازدارندگی نداشته باشند.

  وی افزود: از 170 تخلف 40 تخلف نرخ جرائم‌شان توسط هیئت دولت تغییر داده شد که این تکلیف قانونی همچنان اجرایی نشده است؛  همانطور که اشاره شد از سال 89 تاکنون نرخ جرائم ثابت و بدون تغییر بوده است.

  جانشین فرمانده نیروی انتظامی ناجا ادامه داد: طبق تفاهم نامه‌ای که با بیمارستان مسیح دانشوری صورت گرفت قرار بر آن شد تا نیروهای پلیس در زمان ماموریت دچار ضربه مغزی شدند بتوانند اعضای بدنشان را اهدا کنند و پلیس نیز از طرح اهدای عضو حمایت کرده است.

  وی بیان کرد: در سال جاری شاهد کاهش 3 درصدی تلفات بوده‌ایم که طبق آمار تاکنون 450 تن کمتر کشته‌ شده‌اند. همچنین در وقوع یک تصادف 4 عامل انسان، راه، وسیله  نقلیه و سیستم امداد و نجات نقش بسزایی دارند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو