کارمانیا

جیب‌بر حرفه‌ای برای دوازدهمین بار در BRT به دام افتاد

عصر خودرو- رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری جیب‌بر حرفه‌ای که در ایستگاه‌های مترو و خطوط اتوبوس‌های تندروی واقع در مرکز شهر اقدام به سرقت از شهروندان کرده بود، برای دوازدهمین بار خبر داد.

جیب‌بر حرفه‌ای برای دوازدهمین بار در BRT به دام افتاد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، در تاریخ 25 اردیبهشت ماه امسال یک فقره دستگیری سارق جیب بر توسط عوامل انتظامی مستقر در ایستگاه مترو چهارراه ولیعصر به کلانتری 129 جامی اعلام شد، با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد که سارق پس از سرقت یک دستگاه گوشی تلفن همراه در ایستگاه خط BRT چهارراه ولیعصر ، متوجه تعقیب خود توسط صاحب گوشی شده لذا به قصد متواری شدن وارد زیرگذر مترو شده اما سرانجام با راهنمایی مالک گوشی تلفن همراه، توسط عوامل انتظامی پلس مترو دستگیر شده است.

  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب‌بری و به دستور قاضی ذکی‌پور ، بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 11 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : هنگام خروج از اتوبوس BRT در ایستگاه چهارراه ولیعصر ، ناگهان متهم ضربه ای محکم به من زد و همزمان با برخورد وی ، متوجه خارج شدن گوشی تلفن همراه خود از داخل جیب کتم شدم . به سرعت از ایستگاه خارج شده و به تعقیب او رفتم که در هنگام برخورد با من متوجه رنگ قهوه ای لباسش شده بودم. همزمان با گوشی تلفن همراه دوم خود به خط اول خود زنگ زدم که دیدم این شخص دستش را به داخل جیب شلوارش برد و پس از بیرون آوردن گوشی تلفن همراه من ، آن را خاموش کرد . سریعا او را تعقیب کرده و به دنبال او رفتم اما وی با اطلاع از تعقیب خود توسط بنده قصد داشت تا از طریق زیرگذر مترو چهارراه ولیعصر از محل متواری شود که در داخل ایستگاه مترو مانع از ادامه فرار او شده و با حضور مأموران پلیس مترو ، او دستگیر و به کلانتری 129 منتقل شد .

  با بررسی سوابق سارق ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم به نام عبدالحسین . غ 45 ساله از مجرمان سابقه دار در زمینه سرقت به‌ویژه جیب بری است که پیش از این 11 بار دستگیر شده است. این فرد اولین بار در سال 67 دستگیر و با عناوین مختلف و جعلی همچون قنبریان ، میرزایی ، علیپور ، قنبری و ... روانه زندان شده است .

   بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و به منظور شناسایی سایر جرایم ارتکابی و مالباختگانی که به شیوه جیب‌بری به‌ویژه در محدوده ایستگاه‌های مترو و خطوط ویژه سامانه اتوبوسهای تندور (BRT) در محدوده چهارراه ولیعصر ، انقلاب ، امام حسین و ... مورد سرقت قرار گرفتند ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.

  وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده و توسط این شخص موردسرقت قرار گرفتند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر ، انتهای خیابان 12 فروردین مراجعه کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو