آرین موتور

۴۰۲ میلیون تردد در جاده های کشور در خردادماه

عصر خودرو- مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان گفت: ۲۳ درصد از کل تردد محورهای مواصلاتی استان زنجان به وسایل نقلیه سنگین اختصاص داشته است.

۴۰۲ میلیون تردد در جاده های کشور در خردادماه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، ایرج دست‌نشان صبح امروز در جمع خبرنگاران افزود: در خردادماه 23 درصد از کل تردد محورهای مواصلاتی استان زنجان به وسایل نقلیه سنگین اختصاص داشته است.

  وی تصریح کرد: با توجه به کنترل تردد وسایل نقلیه با 54 دستگاه ترددشمار بر خط در محورهای بین‌شهری استان، در خردادماه امسال تعداد هفت میلیون و 248 هزار و 467 تردد وسیله نقلیه در 27 مقطع از محورهای مواصلاتی دارای ترددشمار بر خط فعال استان زنجان (54 مسیر به صورت رفت و برگشت) ثبت شده ‌است.

  این مسئول اظهار کرد: در این مدت تعداد ترددها در جاده‌های کشور حدود 402 میلیون تردد بود که استان زنجان با این میزان تردد رتبه 21 کشور را دارا است. همچنین بیشترین تردد در آزادراه زنجان ـ قزوین (خروجی استان) با 461 هزار و 899 تردد و محور خرم‌دره ـ ابهر با 362 هزار و 601 تردد و کم‌ترین تردد نیز در محور تکاب ـ دندی با 5612 جابه‌جایی صورت گرفته است.

  مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان، خاطرنشان کرد: 23 درصد از کل تردد وسایل نقلیه با یک میلیون و 653 هزار و 444 تردد به وسایل نقلیه سنگین اختصاص داشته است، در حالی که میانگین کشوری 16 درصد بود و استان زنجان در رتبه دهم کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده‌ها قرار دارد. میانگین کارکرد دستگاه‌های ترددشمار نیز در این مدت 96 درصد بوده ‌است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط