کارمانیا

مالباختگان به پلیس مراجعه کنند

دزدان رینگ و لاستیک خودروهای خارجی پایتخت دستگیر شدند

عصر خودرو- اعضای باند سرقت رینگ و لاستیک خودرو‌های خارجی در محدوده‌های غرب تهران شناسایی و دستگیر شدند.

دزدان رینگ و لاستیک خودروهای خارجی پایتخت دستگیر شدند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پی کسب اخبار و اطلاعات ، کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند فردی در مغازه رینگ و لاستیک فروشی واقع در منطقه شادآباد اقدام به فروش رینگ و لاستیک خودروهای خارجی دسته 2 می نماید ؛ با شناسایی دقیق مغازه و تحقیقات نامحسوس ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که احدی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت لوازم خودرو بنام میثم ( 40 ساله ) با اجاره مغازه ای در منطقه شادآباد ، اقدام به خرید و فروش رینگ ولاستیک از جمله رینک و لاستیک دسته دوم می نماید .

  کشف دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه :
  با توجه به سوابق "میثم" در زمینه خرید و فروش اموال مسروقه ی خودرو و احتمال سرقتی بودن رینگ و لاستیک های دسته دوم داخل مغازه ، هماهنگی های لازم قضایی با دادیار شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران انجام و کارآگاهان پایگاه پنجم در بازرسی از مغازه موفق به کشف دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه متعلق به خودروهای خارجی بویژه خودروهای شاسی بلند شدند.

  دزدان رینگ و لاستیک خودروهای خارجی پایتخت دستگیر شدند/ مالباختگان به پلیس مراجعه کنند+تصاویر

  شناسایی و دستگیری دو سارق :
  با کشف دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه و اعتراف صریح میثم به اطلاع از مسروقه بودن اموال کشف شده ، وی در اعترافاتش به کارآگاهان عنوان داشت که رینگ و لاستیک های مسروقه را از جوانی بنام امیر خریداری کرده است.

  در ادامه تحقیقات و با انجام اقدامات پلیسی ، "امیر . ط" ( 30 ساله ) در منطقه پونک شناسایی ، دستگیر و پس از مواجه حضوری با خریدار اموال مسروقه ( میثم ) به فروش دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه اعتراف کرد.

  "امیر . ط" در ادامه تحقیقات ، صراحتا به دهها فقره سرقت رینگ و لاستیک خودروهای خارجی اعتراف و همدستش بنام "امیر . د" ( 30 ساله ) را نیز معرفی می کند ؛ "امیر . ط" در اعترافاتش عنوان کرد که همدستش از دوستان از دوران سربازی او می باشد و هر دو نفرشان پس از پایان دوران خدمت سربازی ، با وجود عدم نیاز مالی ( بواسطه وضعیت مناسب مالی پدرانشان ) تصمیم به تشکیل گروه سرقت دو نفره کرده و با یک دستگاه خودرو سواری MVM  سرقت ها را در مناطق شمال و شمال غرب تهران انجام داده اند .

  با شناسایی محل تردد "امیر . د" در نمایشگاه خودروی متعلق به پدرش در شمال تهران ، کارآگاهان دومین متهم اصلی پرونده را نیز دستگیر و جهت تحقیقات به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند . "امیر . د" نیز پس از مواجه حضوری با همدست خود و اطلاع از اعترافات صریح وی ، صراحتا به دهها فقره سرقت رینگ و لاستیک خودرو اعتراف و عنوان داشت که عمده سرقت هایشان را در تاریکی شب انجام داده اند .

  دزدان رینگ و لاستیک خودروهای خارجی پایتخت دستگیر شدند/ مالباختگان به پلیس مراجعه کنند+تصاویر

  دستگیری تعداد دیگری از خریداران اموال مسروقه:
  هر دو متهم اصلی پرونده ، در اعترافاتشان صراحتا به فروش دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه به تعدادی از خریداران اموال مسروقه اعتراف کردند که با شناسایی محل فعالیت این افراد در مناطق "امیرکبیر" و "سهروردی" و بازرسی از این مراکز ، دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه ی متعلق به انواع خودروهای خارجی کشف و توقیف شد.

  دزدان رینگ و لاستیک خودروهای خارجی پایتخت دستگیر شدند/ مالباختگان به پلیس مراجعه کنند+تصاویر

  سرهنگ کاراگاه احمـد نجفی ، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به میزان تحصیلات دو متهم اصلی پرونده در مقطع کارشناسی !!! در پایان این خبر اعلام داشت : "با عنایت به کشف دهها حلقه رینگ و لاستیک مسروقه و اعتراف متهمین به انجام دهها فقره سرقت رینگ ولاستیک انواع خودروهای خارجی و به جهت جبران خسارات مالباختگان و تحویل اموال مسروقه ، هماهنگی لازم با مقام محترم قضایی انجام و دستور تحویل اموال مکشوفه به مالباختگان و صاحبان آنها صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت لوازم خودرو ( رینگ ولاستیک ) قرار گرفتند دعوت می شود تا بهمراه پرونده شکایتی خود به نشانی پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه تا نسبت به تحویل اموالشان اقدام گردد ".

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو