کارمانیا

رونمایی سه مدل خودروی برقی آئودی تا چهار سال آینده

عصر خودرو- مدیر عامل آئودی اظهار کرد این برند لوکس قصد دارد تا سال ۲۰۲۰، سه مدل خودروی برقی عرضه کند و خودروهای برقی ۲۵ تا ۳۰ درصد از فروش این شرکت تا سال ۲۰۲۵ را تشکیل می دهند.

رونمایی سه مدل خودروی برقی آئودی تا چهار سال آینده
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، راهبرد جدید آئودی برای سرمایه‌گذاری بیشتر در خودروهای برقی که هفته گذشته از سوی رویترز گزارش شد، بخشی از تلاش این برند برای به‌سازی کسب‌وکار خود پس از رسوایی آلایندگی در شرکت مادرش فولکس واگن است.

  تحت برنامه جدید که روپرت استادلر هفته جاری در همایش مدیران آئودی اعلام کرد: این گروه سرمایه‌گذاری بیشتری بر روی خودروهای برقی، خدمات دیجیتالی و رانندگی اتوماتیک انجام خواهد داد.

  استادلر در مصاحبه با روزنامه آلمانی "هایل برونر استایم" گفت: مدل‌های برقی که از سوی آئودی عرضه خواهند شد شامل خودروهای کوچک در بخش A هستند. این شرکت همچنین قصد دارد زیرمجموعه‌ای که شرکت SDS نام خواهد داشت، تاسیس کند تا به طراحی خودروهای اتوماتیک بپردازد.

  مدیر عامل آئودی در این باره گفت: خودروی مذکور یک خودروی ربات است که ممکن است حتی به فرمان یا پدال نیاز نداشته باشد بنابراین برای ترافیک شهری ایده‌آل است. وی در ادامه افزود: آئودی همچنان به دنبال شرکایی است که در طراحی فناوری لازم به این شرکت کمک کند.

  آئودی در قبال افزایش تمرکز خود در خودروهای برقی، رانندگی اتوماتیک و خدمات دیجیتالی، پیچیدگی در سایر بخش‌ها را کاهش خواهد داد به عنوان مثال ممکن است مدل دو در A3  را حذف کند.

  منابع آگاه در این شرکت به رویترز گفتند: مدیریت آئودی همچنین سفارش‌های داده شده به فراهم‌کنندگان خدمات طراحی بیرون از شرکت را کاهش خواهد داد و در عوض منابع‌ مالی بیشتری را برای بخش‌های خودروهای برقی، رانندگی اتوماتیک و دیجیتالی‌سازی صرف می‌کند.

  هفته نامه "اتومبیل ووچه" پیش از این گزارش داده بود آئودی بودجه پروژه‌های بیرون از شرکت را کاهش می‌دهد. به علاوه مدیرعامل آئودی از لزوم استفاده از خودروهای پیل سوختی صحبت کرده با اینهمه به میزان تقاضا برای چنین خودروهایی اشاره‌ای نداشته است.

  مدیر طراحی فنی آئودی در یک مصاحبه جداگانه با اشتوگارتر سایتونگ اظهار کرده بود: آئودی پیش از سال 2020 تولید سریالی یک خودروی پیل سوختی را آغاز نخواهد کرد زیرا جایگاه‌های شارژ مخصوص چنین خودروهایی وجود ندارد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۲
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو