مدیران خودروکارمانیا

انتظار برای چراغ سبز پژو

عصر خودرو- در حالی که قرارداد جدید ایران‌خودرو با شرکت پژو فرانسه با سرعت مراحل اجرایی خود را طی می‌کند، بسیاری از قطعه‌سازان ایرانی در انتظار چراغ سبز پژو برای مشارکت فعال در این پروژه به سرمی‌برند.

انتظار برای چراغ سبز پژو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از صمت ، با وجود انعقاد قراردادهای جدید احساس می‌شود تمایل به واردات قطعات بیشتر شده اما فعالان صنعت قطعه و انجمن قطعه‌سازان اجازه نخواهد داد این روند جایگزین تولید داخلی شود.
  تاکنون هیچ مذاکره و اتفاق خاصی بین پژو و قطعه‌سازان ایرانی رخ نداده و با توجه به اینکه در شروع کار درصد ساخت داخل خودروهای جدید چندان بالا نیست، بعید است به سرعت اتفاق خاصی بیفتد.
  قطعه‌سازان داخلی منتظر هستند تا باب همکاری در تامین قطعات هرچه زودتر باز شود. به هر حال بسیاری از قطعه‌سازان ایرانی تجربه همکاری با پژو را در کارنامه کاری خود دارند و از هر نظر آماده همکاری‌های جدید هستند.
  دغدغه امروز، اشتغال داخلی در صنعت قطعه‌سازی است و امیدواریم با این قرارداد زمینه حفاظت از آن فراهم شود.
  صنعت خودرو و قطعه 2 صنعت وابسته به یکدیگر هستند بنابراین نیاز است برای بهبود و بهره‌وری بیشتر در ساخت خودروها، با یکدیگر همکاری نزدیک داشته باشند. در نتیجه در قراردادهای جدید و ارتباط‌گیری با فعالان این صنعت حضور کارشناسان خودروساز و قطعه‌ساز هر دو ضروری است.

  محمدباقر رجال- رییس انجمن قطعه‌سازان کشور
   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط