مدیران خودروکارمانیا

امتیاز دولت انگلیس به نیسان به زعم اسکاتلندی‌ها

عصر خودرو- گزارشها حاکی از اینست که دولت انگلیس به شرکت نیسان وعده داده که اگر این کشور از اتحادیه اروپا خارج شود، راه را برای یک قرارداد ویژه برای حضور نیسان در اسکاتلند هموار کند.

امتیاز دولت انگلیس به نیسان به زعم اسکاتلندی‌ها
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از رویترز، گروه خودروسازی نیسان پنجشنبه گذشته اعلام کرد که دو خودروی جدید را در بریتانیا تولید خواهد کرد. پیشتر یک منبع آگاه به رویترز گفته بود که دولت ترسا می نخست وزیر انگلیس به نیسان قول داده که به این شرکت در مقابله با هرگونه از بین رفتن رقابت پذیری ناشی از "برگزیت"(خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) کمک خواهد کرد.

  روز جمعه، دیگر خودروسازان نیز خواهان چنین کمکی از سوی دولت انگلیس شدند و حزب مخالف کارگر انگلیس نیز خواستار جزئیات بیشتر درباره این قرارداد شد.

  این در حالیست که حزب ملی اسکاتلند نیز امروز(یکشنبه) به حزب کارگر و جمع متقاضیان این توضیح از سوی دولت ترسا می پیوست.

  مایکل راسل یکی از وزرای دولت اسکاتلند از حزب ملی اسکاتلند(SNP)  در بیانیه ای گفت: قرارداد با نیسان امتیاز قابل توجهی به این شرکت از سوی دولت انگلیس است.

  بیشتر مردم اسکاتلند برخلاف عمده مردم در دیگر نقاط بریتانیا مخالف خروج از اتحادیه اروپا هستند و حزب ملی اسکاتلند می‌خواهد که حتی به رغم خروج دیگر نقاط بریتانیا از اتحادیه، اسکاتلند در بازار واحد اتحادیه اروپا باقی بماند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط