کارمانیاآریا دیزلDS

پاسخ درویش به حواشی ساخت مترو:

مطالعات احداث خط شش مترو یک خاور می‌شود

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت مترو به حواشی ایجاد شده در خصوص نبود مطالعات کافی برای احداث مترو گفت: مطالعات خط شش مترو یک خاور می‌شود.

مطالعات احداث خط شش مترو یک خاور می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، هابیل درویش صبح امروز در مراسم افتتاحیه ایستگاه مترو شهید صیاد شیرازی از خط سه مترو با بیان اینکه با افتتاح این ایستگاه تعداد ایستگاه‌های مورد بهره برداری به عدد 105 رسید گفت: قول داده بودیم که هر ماه یک ایستگاه افتتاح کنیم.

  وی با بیان اینکه وقتی در مورد یک ایستگاه صحبت می‌کنیم همگی به راحتی از کنار آن می‌گذرند گفت: چهار ایستگاه از خطوط خط سه مترو باقی مانده است که دو ایستگاه آن تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.

  مدیرعامل شرکت مترو با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در مترو جایگاه اصلی خود را پیدا کرده است گفت: امروزه 80 درصد تجهیزات ثابت از محصولات تولید کنندگان ایرانی و کاملا بومی است و در بخش ناوگان نیز شاهد بومی سازی 60 درصدی هستیم.

  مدیرعامل شرکت مترو با بیان اینکه امروز 200 شرکت، خدمات و کالاهای تولیدی خود را به مترو می‌فروشند ادامه داد: در بخش عمران به بومی سازی 100 درصدی رسیدیم و امروز شهرداری تهران می‌تواند علم خود در حوزه مترو سازی را به کشورهای دیگر و به خصوص کشورهای همسایه صادر کند.

  درویش با بیان اینکه یکی از هدفگذاری‌های ما این است که در سال 96 به میزان 85 درصد از تولیدات داخلی استفاده کنیم گفت: مابقی امکاناتی که از خارج خریداری می‌شود نیز به این دلیل است که ساخت آن در داخل مقرون به صرفه نیست.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر احداث 100 کیلومتر مترو به طور همزمان در دستور کار قرار دارد اظهار کرد: احداث همزمان 100 کیلومتر مترو در دنیا بی نظیر است چرا که در هیچ جای دنیا به طور همزمان 100 کیلومتر مترو ساخته نمی‌شود.

  مدیرعامل شرکت مترو با بیان اینکه امروز در بحث ناوگان و ساخت تقریبا پیش قدم هستیم ادامه داد: امروز شرکت واگن سازی تهران نه تنها خطوط مترو پایتخت را بلکه می‌تواند مترو همه کلانشهرها را پوشش بدهد.

  وی با بیان اینکه با تدابیر معاون حمل و نقل دو فاز فاینانس خط شش و هفت را به سمت تولید و خرید واگن پیش برده‌ایم گفت: 1000 دستگاه واگن نیز دولت قول داده است که به مترو تهران بدهد.

  مدیرعامل شرکت مترو با اشاره به حواشی ایجاد شده در خصوص این مسئله که مترو مطالعات کافی نداشته است گفت: این موضوع کم لطفی و بی انصافی است چرا که مترو از تمام تکنولوژی‌های روز و مطالعات جدید که توسط مشاوران درجه یک انجام می‌گیرد بهره برده و باید بگویم مطالعات خط شش، یک خاور می‌شود.

  درویش در پاسخ به برخی شائبات مبنی بر اینکه حفر مترو قنات‌های تهران را از بین برده است تصریح کرد: ما نه تنها در ساخت مترو قنات‌ها را از بین نبرده‌ایم بلکه نسبت به احیای آنها نیز اقدام می‌کنیم.

  وی با بیان اینکه در مسیر حفر مترو نسبت به تحکیم و تثبیت زمین نیز اقدام می‌کنیم گفت: حفره‌های بسیار زیادی در زیر پای شهروندان وجود دارد اما به دلیل عملیات تحکیم و تثبیت فرو نمی‌نشیند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در 200 کارگاه 20 هزار کارگر مشغول به کار هستند افزود: خط مترو فرودگاه امام خمینی، خط هفت مترو و بخشی از ایستگاه‌های خط شش نیز تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد و امیدواریم شعارمان در مورد هر ماه یک ایستگاه به افتتاح می‌رسد را تا پایان سال دیگر ادامه دهیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۳۹۲ هفته نامه
  • شماره ۳۹۲ هفته نامه
  • شماره ۶ دیجیتال
  • شماره ۳۹۱
  • شماره ۳۹۱
  • شماره ۳۹۰
  • شماره ۳۹۰
  • شماره ۳۸۹
  • شماره ۳۸۹
  آخرین بروزرسانی ۲۰ روز پیش
  آرشیو