کارمانیاآریا دیزلDS

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران:

آموزش شهروندان مهمتر از نصب درهای حفاظتی در مترو

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در خصوص ضرورت نصب درهای حفاظتی در ایستگاه های مترو تهران گفت: مهمتر ازهر وسیله حفاظتی، جلوگیری از حادثه، آموزش شهروندان است که نقش تعیین کننده ای دارد.

آموزش شهروندان مهمتر از نصب درهای حفاظتی در مترو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، محمد احمدی بافنده در خصوص نصب درهای حفاظتی مترو، گفت: مترو تهران بر اساس جی دی پی یکی از خطوط کم حادثه مترو جهان است به طوری که بررسی حوادث سقوط افراد در خطوط نسبت به جهان در حد صفر است.

  وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که نصب درهای حفاظتی به نسبت جی دی پی باید در کشورهای که حوادث در آنها رقم قابل ملاحظه‌ای دارد لحاظ شود اما آمار نشان می‌دهد در آلمان 714 نفر در سال 2011 خود را در حریم ریلی انداخته‌اند و اقدام به خودکشی کرده‌اند که بیشترین آمار خودکشی حریم ریلی است اما کمترین تعداد درهای حفاظتی هم در کشور آلمان نصب شده است.

  مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران خاطرنشان کرد: درهای‌های حفاظتی را می‌توان یکی از ابزارهایی دانست که می‌تواند در ایستگاه‌های پر ازدحام مانع از سقوط افراد به داخل حریم ریلی شود و این در حالی است که تا کنون هم موردی اتفاق نیفتاده که مسافری، مسافر دیگر را هل داده و به داخل خطوط پرتاب کند و دوربین‌های سطوح ایستگاه‌ها نشان می‌دهد، این موارد در ایستگاه‌های مترو تهران وجود ندارد.

  وی افزود: اگر شورای اسلامی شهر تهران به این نتیجه برسد که نصب درهای حفاظتی یک ضرورت است و این موضوع تصویب شود، با پیش بینی اعتبار این درها نصب می‌شود.

  احمدی بافنده در خصوص سایر راه‌های هشداردهنده به مسافران برای جلوگیری از سقوط در حریم ریلی افزود: به طور مثال در حال حاضر در ایستگاه طالقانی حائل ترافیکی نصب شده است که یک هشدار برای مسافران نسبت به رعایت خط زرد باشد.

  وی افزود: این نمونه نصب حائل دائمی نیست بلکه یک مدل است و در شهر استانبول هم در ایستگاه‌های مترو وجود داشته است.

  مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با تاکید بر اینکه عدد حوادث ریلی سقوط در حریم ریلی مترو کشور به نسبت دنیا عدد صفر است، خاطر نشان کرد: آموزش نقش کلیدی ایفا می‌کند که مردم نسبت به رعایت خط زرد حساس باشند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۳۹۲ هفته نامه
  • شماره ۳۹۲ هفته نامه
  • شماره ۶ دیجیتال
  • شماره ۳۹۱
  • شماره ۳۹۱
  • شماره ۳۹۰
  • شماره ۳۹۰
  • شماره ۳۸۹
  • شماره ۳۸۹
  آخرین بروزرسانی ۱۷ روز پیش
  آرشیو