کارمانیاآریا دیزلDS

حل و فصل۳۰۰ میلیون دلاری شکایت مالکان فولکس واگن از بوش

عصر خودرو-یک منبع آگاه به رویترز خبر داد شرکت قطعه سازی خودروی رابرت بوش آلمان شکایت مالکان آمریکایی خودروهای آلاینده فولکس واگن را به مبلغ بیش از ۳۰۰ میلیون دلار حل و فصل خواهد کرد.

حل و فصل۳۰۰ میلیون دلاری شکایت مالکان فولکس واگن از بوش
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، در همین حال یک قاضی فدرال به فولکس واگن یک روز دیگر مهلت داد تا توافق در خصوص آلایندگی خودروهای سه لیتری را کامل کند.

  مالکان خودروهای دیزلی در سال 2015 از شرکت رابرت بوش شکایت کرده و مدعی شدند این شرکت به فولکس واگن برای طراحی محرمانه نرم افزار تقلب در مقررات آلایندگی آمریکا کمک کرده است.

  اما این شرکت قطعه سازی چنین ادعاهایی را رد کرده و بی‌اساس دانسته است. سخنگوی دفتر دادستان آمریکا اعلام کرد همچنان تحقیقات از نقش احتمالی رابرت بوش در رسوایی تقلب در تستهای آلایندگی دیزلی ادامه دارد و تحقیقات از افراد نامبرده نشده دنبال می‌شود.

  رویترز در سال 2015 گزارش کرده بود وزارت دادگستری آمریکا درباره نقش رابرت بوش در آلایندگی دیزلی تحقیق می کند.

  شرکت بوش آوریل گذشته اعلام کرد این شرکت 650 میلیون یورو برای پوشش هزینه‌های حقوقی احتمالی اختصاص داده است.

  در این بین توافق فولکس واگن با مالکان آمریکایی خودروهای آلاینده ممکن است شامل گزینه بازخرید 20 هزار خودرو و تعمیر خودروهای دیگر باشد. پس از مذاکرات فشرده ای که در تعطیلات پایان هفته گذشته برگزار شد، فولکس واگن و وکلای مالکان به توافق نهایی برای جبران خسارت مالکان نزدیک شده اند.

  به گفته یک منبع آگاه، توافق بوش برای توافق نهایی فولکس واگن در خصوص 80 هزار خودروی دیزلی سه لیتری آلاینده پورشه، آئودی و فولکس واگن حیاتی است.

  چارلز بریر، قاضی دادگاه منطقه ای آمریکا روز دوشنبه در سانفرانسیسکو به حل جهانی مسئله خودروهای آلاینده سه لیتری ابراز خوش بینی کرده بود.

  توافق فولکس واگن با رگولاتورهای آمریکایی شامل موافقت این خودروساز آمریکایی برای پرداخت بیش از 200 میلیون دلار برای جبران آلایندگی بیش از حد خودروهای دیزلی سه لیتری خواهد بود و علاوه بر 2.7 میلیارد دلاری است که فولکس واگن در ژوئن موافقت کرد ظرف مدت سه سال برای جبران آلایندگی بیش از حد 475 هزار خودروی آلاینده دو لیتری بپردازد.

  ارزش دقیق توافق مربوط به خودروهای سه لیتری هنوز معلوم نیست زیرا هزینه‌ها به تعداد کسانی بستگی دارد که گزینه بازخرید را انتخاب می کنند اما ممکن است بیش از یک میلیارد دلار ارزش داشته باشد.

  تاکنون فولکس واگن برای صرف حداکثر 16.5 میلیارد دلار هزینه در ارتباط با رسوایی آلایندگی موافقت کرده که شامل پرداخت خسارت به واسطه‌های فروش، ایالتها، برنامه‌های انرژی پاک و وکلای مالکان خودروهاست.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۳۹۲ هفته نامه
  • شماره ۳۹۲ هفته نامه
  • شماره ۶ دیجیتال
  • شماره ۳۹۱
  • شماره ۳۹۱
  • شماره ۳۹۰
  • شماره ۳۹۰
  • شماره ۳۸۹
  • شماره ۳۸۹
  آخرین بروزرسانی ۲۰ روز پیش
  آرشیو