کارمانیاآریا دیزلDS

واکنش نرم ژاپن به موضع سخت آمریکا علیه تویوتا

کج دار و مریز خودرویی ژاپن برابر ترامپ!

عصر خودرو- در پی سخنان تهدیدآمیز رئیس جمهور منتخب آمریکا علیه بزرگترین خودروساز بزرگ ژاپن و یکی از شریانهای حیاتی اقتصاد این کشور، مقامات ژاپنی سعی کردند، بیشتر موضع نرم و مصالحه آمیزی را در پیش بگیرند.

کج دار و مریز خودرویی ژاپن برابر ترامپ!
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۴:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» ، در پی این سخنان تهدیدآمیز دولت ژاپن از این شرکت دفاع کرد و آن را یک "شهروند حقوقی مهم" در آمریکا توصیف کرد.

دبیر کابینه ژاپن امروز(جمعه) گفت: شرکت خودروسازی تویوتا یک شهروند حقوقی مهم در آمریکا است.

یوشیهیدا سوگا دبیر کابینه ژاپن و سخنگوی دولت این کشور این سخنان را در یک کنفرانس خبری مطرح کرد.

پیشتر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده بود که اگر تویوتا خودروهای کرولا برای بازار آمریکا را در مکزیک تولید کند، دولت وی مالیات سنگینی را علیه این شرکت وضع خواهد کرد.

وزیر اقتصاد ژاپن از اظهارنظر درباره توئیت تهدیدآمیز دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا درباره شرکت خودروسازی تویوتا خودداری کرد.

نوبوترو ایشی هارا وزیر اقتصاد ژاپن امروز(جمعه) گفت که هیچ حرفی درباره توئیت ترامپ ندارد.

وزیر بازرگانی ژاپن امروز(جمعه) گفت: شرکت های ژاپنی به مشارکت در اشتغالزایی در آمریکا ادامه خواهند داد.

هیروشیگه سکو وزیر بازرگانی ژاپن در یک کنفرانس خبری پس از جلسه کابینه دولت گفت: برای صنعت خودروسازی ژاپن مهم است که تلاشهایش برای کمک به اقتصاد آمریکا درک شود.

ترامپ پیشتر در مبارزات انتخاباتی اش بارها از خودروسازان آمریکایی به خاطر تولید خودرو در مکزیک و عدم اشتغالزایی برای مردم آمریکا انتقاد و آنها را به وضع تعرفه های سنگین وارد کردن خودروهایشان به بازار آمریکا تهدید کرده است.

اما حمله وی به تویوتا، اولین مورد از انتقاداتش علیه یک خودروساز خارجی است.

رئیس جمهور منتخب آمریکا در توئیتر خود گفت: تویوتا گفته که یک کارخانه جدید در مکزیک برای تولید خودروهای کرولا برای بازار آمریکا افتتاح خواهد کرد. هیچ راهی برای این منظور وجود ندارد. یا در خود آمریکا کارخانه می سازید و یا با تعرفه سنگین گمرکی مواجه خواهید شد. 

وی مدعی است که کشورهایی مثل مکزیک و چین با جذب سرمایه گذاران آمریکایی بازار ایالات متحده را تسخیر کرده و عملا با سرمایه آمریکایی ها برای مردم خود اشتغال آفرینی می کنند.

در پی این سخنان تهدیدآمیز ترامپ سهام تویوتا در بازارهای جهانی با بیش از سه درصد کاهش مواجه شد ولی سپس دوباره بهبود یافت. همچنین در پی این اظهارات رئیس جمهور منتخب آمریکا سهام هوندا و نیسان دیگر خودروسازان ژاپنی نیز حدود دو درصد کاهش یافت.

تویوتا از 2015 پروژه ساخت کارخانه ویژه خط تولید برای بازار آمریکا را در مکزیک کلید زد.

 

برچسب ها
کرمان موتوراسنایدک
مطالب مرتبط
دکه مطبوعات
  • شماره ۳۸۵
  • شماره ۳۸۵
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
آرشیو