مدیران خودروکارمانیا

بهترین پیک‌آپ‌‌های آفرودی (+عکس)

عصر خودرو:پیک آپ ها کاربردهای مختلف و زیادی دارند، برخی از مردم پیک‌آپ‌ها را به عنوان اسب کاری انتخاب می‌کنند و برخی به عنوان یک خودروی تفریحی از آن استفاده خواهند کرد. برنامه و نوع استفاده شما از این خودروها نوع خرید شما را مشخص خواهد کرد.

بهترین پیک‌آپ‌‌های آفرودی (+عکس)
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۶:۰۰
  • بهترین پیک‌آپ‌‌های آفرودی (+عکس)
  • بهترین پیک‌آپ‌‌های آفرودی (+عکس)
  • بهترین پیک‌آپ‌‌های آفرودی (+عکس)
  • بهترین پیک‌آپ‌‌های آفرودی (+عکس)

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصرایران ، سردبیران دو مجله خودرویی کارز و پیک‌آپ تراک تلاش کردند تا قابلیت‌های آفرودی پیک‌آپ‌های محبوب و فعلی بازار را در زمین‌های سخت و موقعیت‌های نا‌هموار بررسی کنند. این بررسی پس از حذف گزینه‌های فراوان نهایتا روی مدل های 2017 فورد رپتور F-150، مدل 2017 نیسان تیتان Pro-4X، موپار ریبل 1500مدل 2016 رام، مدل 2017 نیسان تیتان XD Pro-4X، رام پاور واگن 2017 و تویوتا توندرا 2017 صورت گرفته است.

پس از انجام آزمایش‌های بسیار سخت روی این خودروها، رپتور F-150 فورد در صدر قابل‌ترین پیک‌آپ‌های آفرودر قرار گرفت. همزمان با این اتفاق و به صورت کاملا اتفاقی، این خودرو از سوی مجله الکترونیکی "کارز" به عنوان بهترین پیک‌آپ تراک سال 2017 نیز انتخاب شده بود.

پاتریک اولسن کارشناس تخصصی خودرو در این خصوص گفت: مهم‌ترین عاملی که امروزه برای پیک‌آپ تراک‌ها مطرح می‌شود، قابلیت محرک 4 چرخ و مجموعه‌های آفرودی خودرو است. گزینه‌های زیادی در این خودروها برای رانندگانی که به بیراهه‌نوردی و دور زدن جاده‌های پرترافیک علاقه دارند، تعبیه شده است و پیک‌آپ سواران می‌توانند از ظرفیت‌های خود استفاده کنند.

اولسن همچنین در این خصوص این رقابت گفت: چنین ارزیابی تولیدکنندگان را در جدول بهترین سازندگان آفرودی صاحب رتبه خواهد کرد و در مقابل مصرف‌کنندگان با شناخت بیشتر قادر به درک بهترین گزینه‌ها و در نتیجه انتخاب درست تر با توجه به نیازهایشان خواهند شد.

این خودروها در تطبیق‌پذیری و قدرت و کیفیت فضای داخلی مورد قضاوت قرار گرفتند. از طرفی قابلیت‌های آفرودی مانند شتاب، ترمز، قدرت حرکت در پستی بلندی‌ها از گزینه‌های امتحانی بودند. مواردی مانند قابلیت حجم بار و وزن خودرو نیز مورد بررسی قرار گرفتند.

سایت خودرویی ادموند نیز پس از طی مسافت 1609 کیلومتر با فورد رپتور F-150 در بیابان‌های جنوب غربی آمریکا این خودرو را در قابلیت‌های آفرودی، درخشان توصیف کرد.

رپتور نسل دوم از پیک‌آپ‌های آفرودی محسوب می‌شود. از ویژگی‌های آن می‌توان به قاب‌های جدید، پنل‌های بدنه آلومینیومی، موتور 3.5 لیتری توئین-توربو V6 با توان 411 اسب‌بخار و گشتاور 588 نیوتن‌متر اشاره کرد. موتور این خودرو با یک سامانه انتقال قدرت خودکار 10 سرعته هماهنگ خواهد شد.

در این رقابت، موپار ریبل از خانواده دوج رام 1500 که در سال 2016 ساخته شده بود در جایگاه دوم قرار گرفت. سامانه تعلیق عقب در این خودرو باعث حرکت نرم‌تر در موقعیت‌های مختلف به ویژه سطوح ناهموار می‌شود. این خودرو همچنین دارای گزینه های برتر مدیریت بار است و از فضای داخلی باکیفیت بهره می‌برد.

نیسان تیتان 2017 Pro-4X، تویوتا توندرا TRD و نیسان تیتان XD در جایگاه سوم تا پنجم این بررسی قرار گرفتند.

برچسب ها
کرمان موتورپورسعید
مطالب مرتبط