کارمانیا

آغاز همکاری پانچ بلژیک در تولید گیربکس برای صنعت خودرو ایران

عصر خودرو - برنامه شروع به فعالیت سرمایه گذاری مشترک گیربکس سازی اتوماتیک شرکت های پانچ بلژیک و سازمان گشترس و نوسازی صنایع ایران با حضور سفیر بلژیک در ایران، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا،جمعی از نمایندگان مجلس، مدیران سازمان گسترش و اصحاب رسانه برگزار شد.

آغاز همکاری پانچ بلژیک در تولید گیربکس برای صنعت خودرو ایران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، در برنامه شروع به فعالیت سرمایه گذاری مشترک گیربکس سازی اتوماتیک شرکت های پانچ بلژیک و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران دکتر دلیری، معاونت توسعه سرمایه گذاری ایدرو ، با اشاره به همکاری دست اندرکاران صنعت خودرو کشور با شرکت Punch Powertrain بلژیک که شرکتی پیشرو در تولید گیربکس اتوماتیک است، افزود: با این همکاری توانستیم  وارد مذاکره و عقد قرارداد شویم و خوشبختانه امروز شرکت مشترکی به ثبت رسیده  که 80 درصد متعلق به طرف خارجی است و  20 درصد آن متعلق به سازمان گسترش و نوسازی است و امیدواریم در عرض برنامه ای فشرده و یک ساله این کارخانه را در شهر زنجان افتتاح و کار  تولید را آغاز کنیم.
دلیری افزود: روند توسعه صنعت خودرو در کشورمان و در خارج از ایران به سمت استفاده هرچه بیشتر از گیربکس اتوماتیک است و در پاسخ به همین نیاز همکاری مشترک فی مابین سازمان گسترش، سایپا، ایران خودرو و شرکت پانچ صورت گرفته است.
وی با اشاره به گذشت  یک سال از آغاز عملیات کالیبراسیون و تطبیق این گیربکس با خودروهایی که در ایران تولید می شود صورت گرفته، گفت: امروز این  خودروها کاملا با گیربکس جدید تطبیق داده شده اند و به زودی شرکت سایپا تولیدات خود را با گیربکس هایی که در ابتدا به صورت کاملاً وارداتی هستند شروع خواهد کرد و پس از آن گیربکس های تولیدی در ایران جایگزین آن خواهد شد.
معاون توسعه سرمایه گذاری ایدرو با اشاره به آمار فعالیت این کارخانه ظرفیت تولیدی آن را 158 تا 160 هزار دستگاه در سال اعلام کرد و افزود: فعالیت این مجموعه با میزان ساخت داخلی 35 درصد آغاز خواهد شد و این میزان به سرعت به 65 درصد خواهد رسید که عدد بسیار قابل توجهی است. امروز نیز این فرصت را داریم که با حضور تعدادی از قطعه سازان مطرح  کشور در این  جلسه بحث قطعه سازی قراردادهایی که باید برای تولید قطعات مورد نیاز بسته شود را از همین جا شروع کنیم.
وی در آخر با تاکید بر استقبال خوب مردم و مسئولین زنجان از این طرح گفت: دلیل انتخاب زنجان که پس از مطالعات گسترده و بررسی شهرهای مختلف صورت گرفت، زیرساخت مناسب این شهر و نیروی انسانی مناسب و عوامل و فاکتورهای مؤثر زنجان بود .

برچسب ها
کرمان موتورپورسعید
مطالب مرتبط
دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
آرشیو