مدیران خودروکارمانیا

پژو به دنبال فن‌آوری خودروهای خودران است

عصر خودرو- شرکت خودروسازی پژو در حال همکاری با شرکت فناوری "نوتونومی" مستقر در بوستون برای تست خودروهای خودران در سنگاپور است.

پژو به دنبال فن‌آوری خودروهای خودران است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری« عصرخودرو» به نقل از رویترز، دو شرکت پژو و نوتونومی امروز(چهارشنبه) در بیانیه ای اعلام کردند که در راستای برنامه های پژو برای توسعه فناوری مورد نیاز در ناوگان خودروهای خودران نرم، افزار، حسگرها و پلتفرم‌های محاسباتی نوتونومی در خودروهای پژو 3008 نصب خواهند شد.

  تازه ترین پروژه گروه پژو-سیتروئن(PSA)  بدنبال اجرایی شدن روی خودروهای خودران "سطح 5" است که به حضور راننده در آنها نیازی نیست. این پروژه به دو شرکت این امکان را می‌دهد که روی نحوه عملکرد یک "سرویس حمل و نقل خودران" تحقیق کنند. 

  این همکاری تازه ترین مورد اتحاد دو شرکت خودروسازی و فناوری در زمینه توسعه فناوری خودران است. همین ماه گذشته شرکت دایملر، مالک برند مرسدس-بنز، اعلام کرد که همکاری را با شرکت بوش در زمینه فناوری خودران آغاز کرده و ب ام و نیز از اتحاد با اینتل در این زمینه خبر داده است. 

  شرکت نرم افزاری نوتونومی که توسط اساتید موسسه فناوری ماساچوست(MIT) تاسیس شده، سال گذشته اولین شرکتی بود که سرویس تاکسی های خودران را در خیابانهای عمومی سنگاپور تست کرد. 

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط