کارمانیا

همزمان با رشد فروش خودروهای ژاپنی؛

فروش خودروی صفر آمریکایی کاهش یافت

عصر خودرو- فروش خودروی صفر آمریکایی در بازار این کشور در ماه جون برای چهارمین ماه متوالی کاهش یافت اما فروش خودروسازان ژاپنی در این کشور رشد کرد.

فروش خودروی صفر آمریکایی کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، خودروسازان بزرگ آمریکا گزارش کردند در ماه جون علی‌رغم ارائه تخفیفات سنگین و وام‌هایی با شرایط آسان‌تر به مشتریان، در چهارمین ماه متوالی با کاهش فروش خودروی نو مواجه شده‌اند و این میزان فروش، پایین‌تر از انتظار تحلیل‌گران هم بوده است.
  این در حالی است که سهام شرکت‌های خودروسازی با پایداری نسبی خرده فروشی به مشتری در شرکت‌های خودروسازی آمریکا، بالا رفت و شرکت جنرال‌موتورز اعلام کرد این صنعت خودرا برای حضور قدرتمندتر در پایان سال آماده می‌کند.

  مشاور صنعتی آتودیتا، نرخ تنظیم شده فصلی فروش را که به سالیانه تبدیل شده است، برای ماه جون 16.51 میلیون خودرو اعلام کرد که این پایین ترین نرخ فروش از فوریه 2015 تا کنون است. این نرخ فروش از میزان پیش‌بینی شده توسط وال‌استریت که 16.6 میلیون خودرو بود هم کمتر شد و 2 درصد هم از نرخ جون 2016 کمتر بود.
  مشتریان آمریکایی همچنان از خرید خودروهای سواری اجتناب می‌کنند تا خودروهای بزرگ پیک‌آپ، SUV، و کراس‌اوور بخرند.

  براساس گزارش جدید، فروش خودروهای سواری به این دلیل که برخی خودرو سازان که GM هم شامل آنها می‌شود، تامین خودروهای نسبتا کم سود را برای خرده فروشان خود کاهش دادند، آسیب دید.
  GM اعلام کرد فروش آن در مقایسه با جون 2016 حدود 5 درصد افت کرده؛ در عین حالاعلام کرد که این صنعت در نیمه دوم 2017 از نیمه اول آن فروش بهتری خواهد داشت.

  شرکت فورد موتور هم اعلام کرد فروش ماه جون این شرکت تحت تاثیر فروش کمتر به آژانس‌های کرایه خودرو، شرکت‌های تجاری و دولتی، 13.9 درصد کاهش یافته است در حالی‌که فروش به سایر مشتریان ثابت مانده است.
  سهام GM در روز دوشنبه 1.8 درصد و سهام فورد 3.3 درصد افزایش داشت.

  شرکت فیات کرایسلر هم اعلام کرد فروش ماه جون این شرکت در مقایسه با سال گذشته 7 درصد کاهش یافته است.
  در طرف دیگر این ماجرا شرکت‌های خودروسازی ژاپنی هستند که فروش آنها در بازار آمریکا با رشد روبرو شده است. شرکت تویوتا موتور اعلام کرد که فروش این شرکت در مقایسه با جون 2016 به مقدار 2.1 درصد رشد داشته است و بیشتر این افزایش در فروش خودروی RAV4 این شرکت بوده است. این خودرو یک SUV سبک است که فروش آن با افزایش 24.7 درصدی روبرو شده است. فروش SUV دیگر این شرکت با نام 4Runner هم 16.6 درصد افزایش داشته است.

  اما فروش برند لوکس تویوتا یعنی لکسوس با 5.4 درصد افت مواجه شده است.
  در همین حال فروش شرکت نیسان موتور هم در ماه جون 2 درصد افزایش داشت. درحالی‌که فروش وانت، SUV و کراس‌اووور 19.5 درصد افزایش داشته است، فروش خودروهای سدان این شرکت 12.1 درصد کاهش داشت.

  فروش ماه جون شرکت هوندا موتور هم 0.8 درصد افزایش یافت.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو