اوتو ۳۶۰

نسل جدید کمری رونمایی شد

امید تویوتا به بازار با "هیولای زیبا"

عصر خودرو:شرکت خودروسازی تویوتا طی مراسمی در ژاپن از نسل جدید کمری رونمایی کرد.

امید تویوتا به بازار با "هیولای زیبا"
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۱:۰۰
  • امید تویوتا به بازار با "هیولای زیبا"
  • 1
  • 1
  • 1

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»  به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی تویوتا امروز(دوشنبه) اعلام کرد که به بازار بی رمق خودروهای سدان در آمریکا متعهد است و انتظار دارد که نسخه جدید کمری(پرفروش ترین خودروی سواری در آمریکا طی چند دهه گذشته) به افزایش فروش این شرکت در این سگمنت کمک کند.
این خودروساز گفت: غیرقابل تصور است که سدان های سایز متوسط از بازار محو شوند و هرگونه حرکتی از سوی رقبا برای توقف فروش در سگمنتی که زمانی جزو محبوب ترین‌ها بوده به تویوتا اجازه خواهد داد که حضور خود را تقویت کند.

قیمت پایین بنزین در آمریکا باعث شده که رانندگان به سمت SUV ها و وانت های بزرگ گرایش پیدا کنند. خودروسازان برای تامین این تقاضای رو به افزایش تلاش می‌کنند و در نتیجه سدان‌ها در حال از دست دادن سهم بازار خود در آمریکا در سال جدید هستند. سهم خودروهای سدان در بازار آمریکا در سال 2015 رقم 44 درصد بود در حالیکه اکنون به 38 درصد کاهش یافته است.
ماساتو کاتسوماتا سرمهندس ارشد کمری در شرکت تویوتا در مراسم رونمایی از مدل جدید کمری در ژاپن گفت: اگر دیگر خودروسازان بازار سدان ها را ترک و روی SUV ها تمرکز کنند، فرصتی برای تویوتا خواهد بود تا سهم بازار خود را در این سگمنت افزایش دهد.

تویوتا در این مراسم از عنوان "هیولای زیبا" برای سدان محبوب خانوادگی اش استفاده کرده بود.

بازار سدان و خودروهای کوچک، بخش کلیدی حضور تویوتا در آمریکا است. در نیمه نخست سال 2017 ، این سگمنت 43.5 درصد مجموع فروش تویوتا در آمریکا را تشکیل داد.

برچسب ها
کرمان موتور