مدیران خودروکارمانیا

نیسان نتایج مالی اولین دوره سه ماهه سال مالی ۲۰۱۷ را اعلام کرد

عصر خودرو- نیسان با وجود قیمت درحال افزایش مواد اولیه، تاثیرات منفی بازار ارز و رشد کندتر از حد انتظار در بازارهای کلیدی، مطابق برنامه مالی مورد نظر خود پیش رفته است.

نیسان نتایج مالی اولین دوره سه ماهه سال مالی ۲۰۱۷ را اعلام کرد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو»، افزایش فروش نیسان در ژاپن 45٫6 درصد، در ایالات متحده 1٫2 درصد که بیشتر از افزایش فروش کل صنعت خودرو در ایالات متحده است، در چین 5٫3 درصد، در اروپا 1٫1 درصد و در بازارهای دیگر از جمله آسیا، اقیانوسیه، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا تا 1٫2 درصد است.

  شرکت نیسان‌موتور امروز نتایج مالی اولین دوره سه ماهه منتهی به 30 ژوئن 2017 را اعلام کرد. نیسان با درآمد خالص 2٫76 تریلیون ین، موفق به کسب 153٫3 میلیون ین سود عملیاتی شد. این نتایج در مجموع همسو با انتظارات شرکت برای اولین دوره سه ماهه بودند و نیسان در باقی ماه‌های سال با معرفی منظم محصولات سود بیشتری را پیش‌بینی می‌کند.

  نکات برجسته اولین دوره سه ماهه سال مالی 2017

  در جدول زیر نتایج مالی نیسان در دوره سه ماهه منتهی به 30 ژوئن 2017 خلاصه شده است (در مورد سرمایه‌گذاری مشترک در چین، محاسبات با متد حساب‌داری ارزش ویژه صورت گرفته است). سود عملیاتی نسبت به سال گذشته 12٫8 درصد کاهش یافته است. این امر عمدتا به دلیل عواملی نظیر واگذاری سهام شرکت قطعه‌سازی کالسونیک کنسی، افزایش قیمت مواد اولیه و تاثیرات منفی بازار ارز رخ داده است. درآمد خالص نیسان 1٫1 درصد کاهش یافت.

  با افزودن عملکرد سهم نیسان در سرمایه‌گذاری مشترک در چین، سود عملیاتی به 185٫7 میلیون ین و درآمد خالص به 3٫03 تریلیون می‌رسد که این ترکیب، حاشیه سود 6٫1 درصدی را نشان می‌دهد.

  عملکرد فروش

  در دوره سه ماه اول نیسان در مجموع 1 میلیون و 351 هزار دستگاه خودرو به فروش رساند که بیانگر 5 درصد افزایش فروش است. با از سرگیری فروش خودروهای کلاس Kei، فروش نیسان در ژاپن همچنان رو‌به‌افزایش بوده و تقاضا برای خودروهای صفر افزایش می‌یابد. این خودروها شامل خودروهایی مانند نیسان نوت e-Power و سرنا با فناوری رانندگی خودران می‌شوند. فروش نیسان با 45٫6 درصد افزایش به 131 هزار دستگاه رسید که باعث شد تا سهم نیسان در بازار با 2٫6 درصد افزایش به 10٫9 درصد برسد.

  فروش نیسان در ایالات متحده با 1٫2 درصد افزایش به 403 هزار دستگاه رسید که معادل 0٫4 درصد افزایش سهم بازار و رسیدن آن به 9٫1 درصد است. تقاضای چشمگیر برای SUVهایی مانند روگ و روگ اسپرت که اخیرا رونمایی شده است، همچنان ادامه دارد.

  فروش نیسان در چین که آمار آن بر حسب سال تقویمی منتشر می‌شود با 5٫3 درصد افزایش به 314 هزار دستگاه رسید. سهم نیسان در بازار چین در این دوره سه ماهه همچنان 4٫7 درصد بدون تغییر باقی ماند.

  در اروپا (شامل روسیه) فروش نیسان در مجموع به 185 هزار دستگاه رسید که بیانگر 1٫1 درصد افزایش فروش است. با در نظر نگرفتن روسیه، فروش نیسان 0٫2 درصد کاهش یافت و به 162 هزار واحد رسید. دلیل این امر عمدتا خروج مدل‌های پیشین و معرفی مدل‌های جدید به بازار اروپا مطابق برنامه نیسان است. سهم نیسان در بازار اروپا همچنان 3٫6 درصد بدون تغییر باقی ماند.

  در بازارهای دیگر از جمله آسیا، اقیانوسیه، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا با وجود تقاضای ناپایدار در بعضی بازارها، فروش نیسان با 1٫2 درصد افزایش به 188 هزار دستگاه رسید.

  دورنمای آینده

  همانطور که در ماه مه گذشته اعلام شد، شرکت نیسان پیش‌بینی می‌کند در سال مالی 2017، 5٫83 میلیون دستگاه خودرو به فروش برساند. پیش‌بینی می‌شود ‌مدل‌هایی مانند روگ اسپرت، مدل به‌روزشده‌ی قشقایی و ‌ایکس‌تریل، کیکس، ناوارا و مدل کاملا جدید لیف در مجموع در رشد فروش نیسان در سال 2017 تاثیرگذار باشند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۴۳۳
   • شماره ۴۲۲
   • شماره ۴۲۲
   • شماره ۴۱۰
   • شماره ۴۰۹
   • خودرو امروز پلاس
   • خودرو امروز
   • شماره ۴۰۵
   • شماره ۴۰۵
   آخرین بروزرسانی ۲۸ روز پیش
   آرشیو