کارمانیا

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران

ورود موتورسیکلت‌ها به محدوده طرح ترافیک به تصویب شورا نرسیده است

عصر خودرو- رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: ثبت‌نام موتورسیکلت‌ها برای دریافت آرم طرح ترافیک، فاز اول ساماندهی است و معاونت حمل و نقل شهرداری تهران پس از گذشت از فاز نخست، باید لایحه خود را به شورای شهر و شورای عالی ترافیک برای تصویب ارسال کند.

ورود موتورسیکلت‌ها به محدوده طرح ترافیک به تصویب شورا نرسیده است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، اقبال شاکری درباره ساماندهی موتورسیکلت‌ها اظهار داشت: در لایحه سال 96 ساماندهی موتورسیکلت‌ها در طرح ترافیک و طرح زوج و فرد به تصویب رسیده بود.

  وی ادامه داد: هر نوع خودرویی اعم از موتورسیکلت و ماشین باید برای ورود به طرح ترافیک و زوج و فرد عوارض آن را پرداخت کند که در لایحه سال 96 ورود موتورسیکلت‌ها نیز به محدوده‌ها مورد بررسی و اجرا قرار گرفت.

  شاکری بیان داشت: اقداماتی همچون طرح ترافیک و زوج و فرد در راستای کاهش آلودگی هوای شهر تهران به تصویب و اجرا رسیده است و خودروها موظفند برای ورود به این طرح، معاینه فنی لازم را داشته باشند.

  رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران افزود: مدیریت شهری برای تشویق شهروندان به استفاده از خودروهای برقی و هیبریدی تصویب کرد که انواع این خودروها برای ورود به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد، محدودیتی ندارند و از پرداخت عوارض معاف هستند.

  وی افزود: در همین راستا، موتورسیکلت‌های هیبریدی و برقی نیز معاف از پرداخت عوارض طرح ترافیک و زوج و فرد هستند تا شهروندان تشویق شوند از این نوع موتورسیکلت‌ها استفاده کنند.

  شاکری بیان داشت: ثبت‌نام موتورسیکلت‌ها برای دریافت آرم طرح ترافیک، فاز اول ساماندهی است و معاونت حمل و نقل شهرداری تهران پس از گذشت از فاز نخست، باید لایحه خود را به شورای شهر و شورای عالی ترافیک برای تصویب ارسال کند.

  رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه مرحله اول، ساماندهی است، گفت: پس از آنکه زیرساخت‌های فاز اول ساماندهی موتورسیکلت‌ها به پایان رسید، معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران مقدارعوارض و تعداد موتورسیکلت‌هایی که باید در طرح ترافیک تردد داشته باشند را به شورای شهر و شورای عالی ترافیک برای تصویب، ارسال می‌کند.

  شاکری افزود: ساماندهی موتورسیکلت‌ها حمایت از افرادی است که از موتورسیکلت برای امرار و معاش استفاده می‌کنند و دیگر شاهد ترد موتورسیکلت‌های غیراستاندارد تزئینی در سطح شهر نخواهیم بود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۱ روز پیش
  آرشیو