مدیران خودروکارمانیا

‌۳خودروساز بزرگ جهان متحد شدند

عصر خودرو- سه خودروساز بزرگ جهان برای تولید خودروهای الکتریکی و کاهش هزینه های خود با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

‌۳خودروساز بزرگ جهان متحد شدند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از خبرآنلاین، رنو، نیسان و میتسوبیشی برنامه های خود را برای خودروهای بدون راننده و الکتریکی اعلام کردند.

  خودروسازان برنامه دارند که اولین خودرو بدون راننده را تا پنج سال دیگر تولید کنند. در نهایت اتحاد خودروسازان برای تولید چنین خودرویی برای تولید تاکسی های بدون راننده هدف گذاری شده است.

  در حال حاضر نیسان پرفروش ترین خودرو الکتریکی نیسان لیف را تولید کرده است. شرکت ها در روز جمعه اعلام کردند که تا سال 2022، 12 مدل خودرو جدید تمام الکتریکی را تولید خواهند کرد.

  آن ها برنامه دارند خودروهایی تولید کنند که بیش از 600 کیلومتر را با کاهش هزینه های باتری به اندازه 30 درصد طی کند. از سوی دیگر هدف گذاری کردند که این خودروها با 15 دقیقه شارژ 143 مایل طی کند. این میزان در حال حاضر 56 مایل است.

  خودروسازهای رنو،نیسان و میتسوبیشی برای نشانه اتحاد خود لوگو انتخاب کردند.

  در گذشته رنو و نیسان در جهت ادغام و اتحاد جهانی قدم برداشتند و اعلام کرده بودند به‌ منظور کاهش هزینه‌ ها، اشتراک‌ گذاری فناوری و افزایش فروش در بخش خودروهای تجاری سبک واحد مشترکی تشکیل می دهند. سال گذشته، نیسان بخشی از سهام میتسوبیشی را خریداری کرد. هم اکنون به این اتحاد، میتسوبیشی نیز اضافه شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید