کارمانیا

خودروهای دولتی هند برقی می‌شوند

عصر خودرو- دولت هند با هدف کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها اعلام کرد که قصد دارد ۱۰ هزار خودروی برقی از شرکت خودروسازی تاتاموتورز خریداری کند.

خودروهای دولتی هند برقی می‌شوند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»  به نقل از رویترز، با توجه به تغییر سیاست های جهانی در خصوص حفظ محیط زیست و مقابله با معضل آلودگی هوا و کاهش انتشار میزان آلاینده ها و گازهای گلخانه ای، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند  بدین منظور خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند و یا در غیر این صورت از شرکت های خودروساز بزرگی که در جهان این گونه خودروها را تولید می کنند، خریداری کنند.

  کشورهای بسیاری تصمیم گرفته اند در یک یا دو دهه آینده، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را که محیط زیست را آلوده می کنند، ممنوع اعلام کنند. بعنوان مثال، انگلستان قصد دارد از سال 2040 میلادی فروش تمامی خودروهای بنزینی و دیزلی را در این کشور ممنوع اعلام کند تا بدین وسیله با معضل آلودگی هوا مقابله کرده و خودروهای دوستدار محیط زیست را بکار بگیرد.

  پس از انگلستان، کشورهای دیگری همچون فرانسه، هند، چین، اسپانیا، مکزیک و یونان نیز می خواهند روند تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را متوقف کنند.

  کشور هند نیز تحت تاثیر سیاست های جدید اتخاذ شده توسط مقامات دولتی این کشور، به منظور مقابله با معضل آلودگی هوا و کاهش انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه‌ای، قرار است در سه الی چهار سال آینده خودروهای دولتی این کشور را که همگی  بنزینی و دیزلی هستند را تمام برقی کند. هم اکنون تعداد خودروهای دولتی این کشور 500 هزار دستگاه است  که قرار است 10 هزار دستگاه آن به زودی برقی شود.

  تاتاموتورز بزرگترین شرکت خودروسازی در کشور هند است که طبق بیانیه دولت این کشور، قصد دارد روند تولید و تامین خودروهای برقی به دولت هند را از ماه نوامبر سال جاری میلادی آغاز کند. شرکتهای خودروساز دیگری همچون نیسان و ماهیندرا و ماهیندرا (Mahindra & Mahindra) نیز پیشنهاد این قرارداد را به دولت هند داده بودند.

  بنظر می رسد دولت هند برای اجرای سیاست های جدید مقابله با آلودگی هوا و به منظور حفظ محیط زیست بسیار مصمم است چرا که در یک طرح 15 ساله و تا سال 2030 می خواهد تمام خودروها و ناوگان حمل و نقل کشورش را به کلی برقی کرده و جایگزین خودروهای بنزینی و دیزلی کند و در حال حاضر نیز شاهد آن هستیم که به ترتیب و در مراحل مختلف اقدام به حذف و جایگزینی سیستم حمل و نقل این کشور کرده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو