کارمانیا

خودروی مفهومی IMX +تصاویر

عصر خودرو- نیسان در نمایشگاه خودرویی توکیو آخرین زبان طراحی مدل مفهومی خود را با قابلیت‌های الکتریکی و خودران به نمایش درآورد. این خودرو در اصل تمام نگرش‌های قابل‌توجهی است که ما احتمالا در نیسان جوک‌های آینده یا خودروهای قشقایی خواهیم دید.

خودروی مفهومی IMX +تصاویر
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۷:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از اقتصاد آنلاین، نیسان در این نمایشگاه از مزایای خانگی‌اش استفاده می‌کند و بر این باور است  IMX های آینده‌اش به عنوان یک کراس‌اوور جهانی خواهند شد.

مدل مفهومی یک کلمه کلیدی در خصوص خودران‌هاست. در این مدل نیز کلماتی مانند خودران، الکتریک و ارتباط در یک طراحی ریتمیک پیچیده شده‌اند. ظاهرا دو مفهوم متناقض دیگر "سکوت" و "حرکت"  نیز در این خودروی نیسان در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. چهره خودرو کمی عجیب و غریب است.

نمای جلوی آن کمی پف کرده به نظر می‌رسد و به لطف خطو تیز کاپوت رخ خودرو کشیده نشان می‌دهد.

در نگاه به عقب خورو شاهد یک سقف شناور مشکی در تضاد با سطوح جانبی سفید درخطوط شانه‌ای، شیب قسمت پشتی و گلگیرها هستیم. این شکل کوپه‌ای، در بخش عقب به سمت بالا حرکت کرده و به خودرو ظاهری مخروطی می‌بخشد.

قدرت این خودرو از یک باتری پرظرفیت در کف آن به دست می‌آید. موتورهای الکتریکی پربازده در جلو و عقب خودرو قرار دارند. این موتورها با مجموع گشتاور 700 نیوتن‌متری قدرتی معادل 320 کیلووات یا 430 اسب‌بخار تولید می‌کنند. قدرت و گشتاور این خودرو از نیسمو GT-R بیشتر است. نیسان می گوید این خودروی مفهومی می‌تواند مسافت 595 کیلومتری را با یک بار شارژ بپیماید.

چهار صندلی که تکیه‌گاه سر آنها مانند پازل‌های تکه‌ای ژاپنی‌ها ساخته شده و در فضایی بزرگ کنار هم قرار گرفته‌اند. این در حالیست که کل فضای داخلی توسط یک نوار چوبی قاب شده است. فرمان به صورت ستونی قرار گرفته و چیزی به عنوان داشبورد دیده نمی‌شود. سه پدال و یک کنسول مرکزی وسط دو صندلی ردیف جلو کاملا مشخص است.

از آنجا که خودرو به نرم‌افزار خودمختار "پروپایلت" مجهز است، شما می‌توانید خودرو را به نرم‌افزارهای روباتیک تبدیل کرده و و با تغییر چیدمان فضای دیگری را برای چک کردن ایمل‌ها، خواب، مذاکره یا خواندن کتاب ایجاد کنید یا کمی چای بنوشید.

خودرو همچنین می‌تواند به شبکه برق محلی متصل شده و خود را مجددا شارژ کند.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط
دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۲
  • شماره ۴۰۲
  • شماره ۴۰۱
  • شماره ۴۰۱
  • شماره ۴۰۰
  • شماره ۴۰۰
  • شماره ۳۹۹
  • شماره ۳۹۹
  • شماره ۳۹۶
آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
آرشیو