کارمانیا

نسل جدید باتری‌های شارژی سریع آمد

۶دقیقه شارژ کنید، ۳۲۰ کیلومتر بروید

عصر خودرو- توشیبا از نسل جدید باتری‌های شارژی فوق سریع برای بکارگیری در خودروهای برقی و الکتریکی رونمایی کرد.

۶دقیقه شارژ کنید، ۳۲۰ کیلومتر بروید
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا،  شرکت ژاپنی توشیبا نسل جدید باتری‌های لیتیوم- یونی مخصوص خودروهای برقی و الکتریکی را که دو برابر باتری های موجود در بازار ظرفیت دارند، معرفی کرد.

  افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی و تکنولوژی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه ها، ایده ها و محصولات خود برای طراحی و تولید خودروهای برقی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند. بر اساس گزارش های منتشر شده و اعلام خود شرکت توشیبا، این باتری‌های فوق سریع قادر خواهند بود تنها در عرض شش دقیقه شارژ شوند.

  بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند و بدین منظور با غول های تکنولوژی بسیاری در سراسر جهان همکاری می‌کنند.

  نزدیک به دو ماه پیش بود که بخش تولید باتری شرکت سامسونگ (SDI)، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017،  از جدیدترین مدل باتری خود که مخصوص خودروهای برقی طراحی شده است، رونمایی کرد که گفته می‌شود این باتری تولید شده در سامسونگ، توان پیمایش 645 کیلومتر را داراست.

  چیزی که همواره برای شرکت های خودروساز و پیشگام در صنعت خودروهای برقی از اهمیت خاصی برخوردار بوده، قابلیت و توان پیمایش خودرو با هر بار شارژ شدن باتری آن بوده است. همانطور که شاهد آن هستیم، در سالهای اخیر، محدوده‌ طی مسافت خودروهای الکتریکی پیشرفت چشمگیری را تجربه کرده است اما چیزی که شرکت های خودروسازی از آن همچنان به عنوان یک مشکل یاد می کنند، آن است که باتری خودروهای برقی به ازای هر بار شارژ شدن، مسافت نسبتا کمی را طی می کنند و دیگر آن که شارژ این باتری ها تقریبا زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد که این امر ممکن است برای بسیاری از کاربران و مشتریان ناخشنوی و نارضایتی را فراهم آورد.

  در اوایل ماه جاری میلادی بود که شرکت ژاپنی توشیبا اعلام کرد نسل جدیدی از باتری‌های لیتیوم- یونی مخصوص خودروهای برقی را طراحی و تولید کرده است که ظرفیت این باتری ها را به دو برابر افزایش خواهد داد. گفته می شود توشیبا از ماده‌ای جدید با نام «اکسید نوبیوم تیتانیوم» در تولید باتری‌های جدید خود استفاده کرده که در مقایسه با باتری های معمول موجود در بازار، از سرعت شارژ بسیار بیشتری برخوردار است. توشیبا بر این باور است که خودروهای برقی با استفاده از باتری‌های جدید، قادر خواهند بود تنها در عرض 6 دقیقه شارژ سریع، بیش از 320 کیلومتر مسافت را طی کنند.

  حتی شورولت بولت، به‌عنوان نخستین خودروی برقی که در کشور ایالات متحده آمریکا عرضه شده و با استقبال بی نظیری نیز مواجه شده است، نیز با 30 دقیقه شارژ سریع تنها قادر است 145 کیلومتر طی مسافت داشته باشد؛ اما اکنون با باتری‌های جدید شرکت توشیبا و سامیونگ که قرار است پا به عرصه صنعت نوپای خودروهای برقی بگذارند، می‌توان خوشبین و امیدوار بود که این مشکل همیشگی خودروهای برقی برطرف شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۲
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو