کارمانیا

در شورای شهر مطرح شد:

فراموشی جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی به جای بنزینی

عصر خودرو- کوتاهی وزارت صنعت، راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی و سازمان حفاظت محیط زیست در جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی به جای بنزینی، بلاتکلیفی کسبه پلاسکو بعد از حدود یک سال و کوتاهی سازمان اوقاف در نگهداری از باغ اراج از مهمترین تذکرات اعضای شورای شهر تهران بود.

فراموشی جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی به جای بنزینی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، ناهید خداکرمی در جلسه شورای شهر تهران، ری و تجریش در این باره گفت: طبق مصوبه هیات وزیران در خصوص الزام دستگاه‌های اجرایی برای مقابله موثر با آلودگی هوا در تاریخ 24 فروردین سال 93، وزارت صنعت و معدن و معاونت راهنمایی و رانندگی تکلیف شده بود تا ظرف 6 ماه برنامه جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی به جای بنزینی را ارایه دهند و دستگاه ناظر نیز سازمان حفاظت محیط زیست تعیین شده است.

  رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران در انتقاد به اجرایی نشدن این مصوبه گفت: چرا تا کنون در زمینه فوق اقدامی انجام نشده است و سازمان محیط زیست وظیفه نظارتی خود را در خصوص اجرای مصوبه انجام نداده است.کسبه پلاسکو تاکنون تعیین تکلیف نشده‌اند.

      بلاتکلیفی کسبه پلاسکو

  همچنین رئیس اتاق اصناف تهران که برای تعیین تکلیف کسبه پلاسکو به صحن شورای شهر آمده بود، گفت: ماه‌ها از حادثه پلاسکو می‌گذرد اما با وجود برگزاری جلسات متعدد، هر روز تعدادی از کسبه اعتراضاتی دارند.

  علی فاضلی ادامه داد: در شرایطی که به گفته مقام معظم رهبری در حال جنگ اقتصادی هستیم و تحریم‌های مختلفی ما را تهدید می‌کند، سیاست‌های تشویقی برای بنگاه های اقتصادی در نظر گرفته نشده است.

  رئیس اتاق اصناف در خصوص خروج اصناف آلاینده از شهر تهران اذعان داشت: با وجود تمهیدات اندیشیده شده، کمترین کمک به اصناف آلاینده برای ساماندهی شده است و به واسطه نگاه نه چندان مناسب شورای شهر در گذشته به موضوع کمک به اصناف، تاکنون هیچ کمکی به اصناف صورت نگرفته است.

  فاضلی در رابطه با وضعیت اصناف تهران نیز توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: شهرک های صنفی تاکنون یک ریال از تسهیلات استفاده نکرده اند و بسیاری از بنگاه های صنفی به واسطه نقل و انتقال نامناسب سرمایه خود را به سمت دلالی هدایت کرده اند.

  وی افزود: از انتقال بنگاه های اقتصادی بدون دریافت تسهیلات جلوگیری خواهیم کرد و اجازه این کار را به اشخاص نخواهیم داد.

  رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه برای کسبه پلاسکو تاکنون تعیین تکلیف نشده است، تصریح کرد: متاسفانه ماه ها از حادثه پلاسکو می گذرد اما با وجود برگزاری جلسات متعدد با حضور وزرا، هر روز تعدادی از کسبه پلاسکو، در حال بیان اعتراضات خود هستند. علت این امر هم این است که برای کسبه برنامه ریزی نشده و وضعیت آنان تعیین تکلیف نشده است.

  فاضلی برای بهبود وضعیت اصناف و مشاغل خواستار تشکیل کمیته های مشترک میان اتاق اصناف و شورای شهر تهران شد و خاطر نشان کرد: باید برای بهبود وضعیت در شهر تهران، کمیته مشترکی میان اتاق اصناف و شورای شهر تهران تشکیل شود، چراکه برای ایجاد آرامش در فضای کسب و کار نیاز به همکاری شورای شهر تهران داریم.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو