اتوبوس های مدرسه هم برقی شدند

عصر خودرو- شرکت دایملر موفق به طراحی نوع خاصی از اتوبوس های مدرسه شده که برقی هستند و قرار است جایگزین اتوبوس های دیزلی سنتی مدارس شوند.

اتوبوس های مدرسه هم برقی شدند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، اتوبوس های جدید می توانند تا 81 کودک مدرسه ای را در خود جای دهند و مجهز به یک باتری 160 کیلووات ساعتی هستند.

  این اتوبوس ها پس از هر بار شارژ می توانند تا 160 کیلومتر را بپیمایند و امکان نصب باتری اضافی بر روی آنها برای افزایش مسافت قابل طی کردن وجود دارد.

  تولید اتوبوس های زرد مدرسه از سال 1916 آغاز شده و از این اتوبوس ها به طور گسترده در مدارس آمریکای شمالی استفاده می شود. از آن زمان تاکنون تغییراتی در موتورهای دیزلی این اتوبوس ها رخ داده بود ولی این اولین تغییر جدی بر روی موتور محرک اتوبوس های یادشده است که نشان دهنده عزم جدی برای خداحافظی با موتورهای دیزلی و مهاجرت به دنیای موتورهای الکتریکی است.

  موتورهای دیزلی به علت آلودگی زیست محیطی بالا و تولید گاز اکسید نیتروژن محبوبیت چندانی ندارند. به خصوص که این گاز با رها شدن در جو زمین موجب شکل گیری غبار و وارونگی هوا در شهرهای بزرگ می شود و به تشدید حمله قلبی و مغزی و ابتلا به سرطان می انجامد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط